Zpět na » Ostatní » Džeko byl v kvalifikaci vyloučen za stažení trenýrek protihráči

Džeko byl v kvalifikaci vyloučen za stažení trenýrek protihráči

Džeko byl v kvalifikaci vyloučen za stažení trenýrek protihráči © Fansalive Africa - Edin Džeko

2

Líbilo se

15.11. - VIDEO Bosenský fotbalista Edin Džeko byl v utkání kvalifikace mistrovství světa s Řeckem vyloučen za to, že protihráči Sokratisi Papastathopulosovi trenýrky. Švédský sudí Jonas Eriksson za to bývalému hráči Teplic ukázal druhou žlutou kartu. Řecko následně v nastaveném čase vyrovnalo na konečných 1:1.

Incident se odehrál v 79. minutě. Džeko se snažil udržet míč před dotírajícím Papastathopulosem, který se pokoušel všemožně k míči dostat. Nakonec bosenského kanonýra povalil a chtěl mu vyrvat míč z náručí. Ležící Džeko se bránil a nakonec soupeři stáhl trenýrky.

Vzápětí se na hřišti spustila mela, do které se zapojili téměř všichni hráči. Eriksson po poradě s asistenty ukázal druhou žlutou kartu Džekovi a červenou kartu domácímu Kyriakosi Papadopulosovi, který byl ve strkanici nejaktivnější.

"Dostal jsem kartu zcela bezdůvodně. Nechápu to. Rozhodčí říkal, že jsem to celé začal, ale já byl ten, kdo jediný skončil na zemi. Takže nechápu, jak jsem to mohl začít," hájil se Džeko. Třicetiletý útočník se zkušenostmi z Wolfsburgu a Manchesteru City se příští týden může postavit Plzni v dresu AS Řím v Evropské lize.

Redakce / ČTK

Nejnovější články