Zpět na » Ostatní » V Praze bude otevřeno první hřiště na fotbalgolf

V Praze bude otevřeno první hřiště na fotbalgolf

V Praze bude otevřeno první hřiště na fotbalgolf © cornwallattractions.com - V Praze bude otevřeno první hřiště na fotbalgolf

0

Líbilo se

16.10. - V sobotu bude otevřeno první fotbalgolfové hřiště v Praze a celkově čtvrté v republice. Ještě před rokem přitom v zemi nestálo ani jedno a o sportu, který kombinuje fotbal s golfem, věděla jen hrstka nadšenců. Tím navíc plány České fotbalgolfové asociace nekončí a v příštím roce chce zprovoznit dalších deset nových hřišť.

"Když jsme před rokem začínali, tak jsme byli tři, kdo věděl, co je fotbalgolf. Teď už se počítáme na stovky. Lidí, kteří se účastní turnajů, jsou asi dva tisíce," řekl ČTK předseda ČFGA Tomáš Neumann, který je současně trenérem české futsalové reprezentace.

Fotbalgolf, který se hraje na hřišti podobném golfovému s fotbalovým míčem, vznikl v roce 2005 v Dánsku a Švédsku. Postupně se dál rozšiřuje a od roku 2007 se v něm pravidelně konají mistrovství Evropy a světa. První dvě hřiště v České republice byla otevřena loni nedaleko Rumburku, další poté vyrostla v Litomyšli a Rokytnici v Orlických horách.

"Příští rok máme v plánu otevřít deset dalších hřišť. Na třech už by se mohlo hrát na jaře, další jsou v přípravě," přidal Neumann. "Rádi bychom měli v každém kraji alespoň jedno, teprve potom se zaměříme na cílené rozšiřování členské základny," dodal.

Toho, že by byl o hraní malý zájem, se Neumann nebojí. Během jednoho roku totiž počet hráčů z několika desítek narostl na dva tisíce. "Myslím, že to má obrovský potenciál, protože je to sport pro všechny. Je to velice chytlavé a hrát to opravdu můžou i ženy, děti a senioři," prohlásil.

Redakce / ČTK

Témata článku
Nejnovější články