Zpět na » Ostatní » Trenér Capello byl odvolán od ruské fotbalové reprezentace

Trenér Capello byl odvolán od ruské fotbalové reprezentace

Trenér Capello byl odvolán od ruské fotbalové reprezentace © eurosport.ru - Fabio Capello

0

Líbilo se

14.07. - Italský trenér Fabio Capello po třech letech skončil u ruské fotbalové reprezentace. Vedení tamní asociace dnes devětašedesátiletého kouče odvolalo. Podle agentury R-Sport mu za rozvázání smlouvy bude jako kompenzace vyplaceno 930 milionů rublů (asi 402 milionů korun).

Capellova pozice na lavičce Ruska byla po sérii špatných výkonů v ohrožení. Po červnové prohře 0:1 s Rakouskem v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016 týmu dokonce hrozí, že na šampionát nepostoupí.

Zkušený kouč sice přečkal červnové jednání výkonného výboru, ale nyní podle svazového webu skončil na základě vzájemné dohody. Podle médií by Capella mohl u reprezentace nahradit současný trenér CSKA Moskva Leonid Sluckij.

Problémy zhoršoval Capellův lukrativní kontrakt, který platil do mistrovství světa 2018, jež se uskuteční právě v Rusku. Svaz měl opakovaně problémy s hrazením jeho platu, několikrát mu musel finančně vypomoci miliardář Ališer Usmanov. Naposledy svazu daroval 300 milionů rublů (130 milionů korun), z čehož funkcionáři dluhy vůči Italovi vyrovnali.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články