Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Cantona považuje za nejlepšího fotbalistu světa Pastoreho z PSG

Ostatní - Cantona považuje za nejlepšího fotbalistu světa Pastoreho z PSG

Cantona považuje za nejlepšího fotbalistu světa Pastoreho z PSG © sport.fr - Javier Pastore

1

Líbilo se

15.04. - Podle drtivé většiny fanoušků i odborníků je v současnosti nejlepším fotbalistou světa buď Lionel Messi, nebo Cristiano Ronaldo. Jedničkou bývalé opory Manchesteru United Erica Cantony je však překvapivě argentinský záložník Paris St. Germain Javier Pastore.

"Nejlepším a nejzajímavějším hráčem světa je Pastore. Proč? Protože jsem navštívil dva zápasy PSG jenom kvůli tomu, abych viděl Pastoreho hrát a rozdávat přihrávky. Má v sobě něco výjimečného," řekl Cantona na tiskové konferenci v Šanghaji.

Pětadvacetiletý ofenzivní záložník přišel do bohatého pařížského klubu v roce 2011 z Palerma za téměř 40 milionů eur. Od té doby odehrál za francouzského mistra 174 utkání a vstřelil 32 branek, ne vždy ale patřil do základní sestavy.

"Fotbal je týmová hra, a proto je tak populární. Myslím si, že Pastore umí kousky, které jiní nedovedou," uvedl Cantona. "Dělá věci, které vás vždycky překvapí. Nejenom že střílí góly, úžasné góly, ale ty jeho přihrávky," řekl osmačtyřicetiletý Francouz.

Osmnáctinásobný argentinský reprezentant je podle Cantony unikátní svým stylem hry. "V dnešní době je nejkreativnějším hráčem na světě, proto si myslím, že je i ze všech nejlepší. Miluju tyhle fotbalisty," dodal někdejší horkokrevný útočník, jenž se momentálně věnuje také herectví.

Redakce / ČTK

Nejnovější články