Zpět na » Ostatní » Falcao možná zůstane na lavičce, připouští Louis van Gaal

Falcao možná zůstane na lavičce, připouští Louis van Gaal

Falcao možná zůstane na lavičce, připouští Louis van Gaal © skysports.com - Radamel Falcao je v Manchesteru United naprosto spokojen

0

Líbilo se

09.11. - Manažer Manchesteru United Louis van Gaal připouští, že útočník Radamel Falcao by po svém návratu do hry mohl zůstat pouze na lavičce. Van Gaala k tomu možná přinutí změna taktiky, kvůli které bude Manchester United hrát pouze na jednoho útočníka.

Van Gaal po nepovedeném startu do sezóny neustále mění taktickou formaci Manchesteru United, aby našel tu, která bude týmu nejlépe sedět. Po počáteční taktice 3-4-1-2 změnil rozestavení na 4-4-2, ale v poslední době preferuje styl na jednoho útočníka 4-1-4-1.

To znamená, že kolumbijský kanonýr, který je v současné době mimo hru kvůli zranění nohy, by se i po návratu do hry nemusel okamžitě dostat na hřiště a je možné, že zůstane jen na lavičce.

„Musím se rozhodnout, kterého útočníka budu nasazovat. Není to jeho chyba, s jiným systémem bychom mohli hrát na dva útočníky, ale neměli jsme dobrou rovnováhu,“ prozradil van Gaal v rozhovoru pro Daily Mirror.

„V minulých zápasech jsme měly problémy v poslední půlhodině hry. Proto jsem se rozhodl předělat rozestavení. Od té doby sice nedáváme tolik gólů, ale také tolik neinkasujeme.“

„Navíc jsme v tu dobu hráli víceméně na stejné úrovni proti lepším týmům z Premier League. Nemůžu říct, kdy bude Falcao zpátky. To závisí na pokroku v jeho léčení. Jedná se o lýtko.“

Roli hrotového útočníka nyní v Manchesteru United zastává Robin Van Persie a van Gaal přiznává, že od svého krajana hodně očekává. Podle něj ale stejně tak záleží na hře celého týmu.

„Budu od něj hodně očekávat. Ale útočník je zároveň více závislý na svých spoluhráčích, než kdokoliv na jiné pozici. Pro mě je útočník více než jen hráčem, který má střílet góly. Měl by také přihrávat a vytvářet šance pro své spoluhráče. Podle toho já posuzuji hráče a zejména potom útočníky,“ dodal van Gaal.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články