Anfield Road uvidí Cristiana Ronalda a spol., BVB chce zapomenout na ligové strasti v Istanbulu
© stvstreams.com, zimbio.com - Ve středu večer dojde na souboj Raheema Sterlinga s Cristianem Ronaldem
5
21.10. -
Největší tahák středečního programu Ligy mistrů je zřejmý už na první pohled. Pozornost miliónů diváků po celé planetě bude poutat především bitva mezi Liverpoolem a Realem Madrid. Hosté jsou rozjetí a rozdávají gólovou radost. Smlsnou si i na Reds? Dalším zajímavým duelem bude ve skupině D souboj Galatasaray s trápící se Borussií Dortmund.
Liverpool - Real Madrid
Středa 22. října, 20.45, Anfield Road
Ve středu večer se diváci dočkají střetu dvou skutečných fotbalových klenotů s nesmírně bohatou historií a zajímavou současností. Liverpool ve svém svatostánku v rámci základní skupiny B přivítá obhájce trofeje - Real Madrid. Dohromady mají 15 titulů z této nejprestižnější klubové soutěže světa. Liverpool jich má 5, ten poslední získal v roce 2005, Real Madrid letos završil magickou La Décimu. Oba kluby se zatím v historii Ligy mistrů potkaly pouze jednou, a to v osmifinále v sezóně 2008/2009. V obou utkáních byli lepší Reds. Na Santiago Bernabéu zvítězili 1:0 brankou Benayouna z 82. minuty, v domácí odvetě pak Bílý balet potupili debaklem 4:0, když se dvakrát prosadil kapitán Steven Gerrard a zbývající branky obstarali Fernando Torres a Dossena.
Památné vítězství Liverpoolu 4:0 nad Realem Madrid z roku 2009:
Liverpool v této sezóně zdaleka neválí tak, jako v té předešlé. Velké problémy má především s defenzívou. Během osmi ligových kol už 12x inkasoval. Momentálně je v tabulce Premier League na 5. místě s devítibodovou ztrátou na vedoucí Chelsea. O víkendu si připsal velmi šťastné 3 body za výhru 3:2 na půdě QPR. V Lize mistrů to zatím také není žádná sláva. V úvodním kole přemohli Reds bulharský Razgrad 2:1 až díky penaltě z poslední minuty. Minule však nedokázali bodovat na hřišti Basileje. Ze Švýcarska si odvezli prohru 1:0 a o postup ze základní skupiny budou muset ještě hodně tvrdě bojovat.
Brendan Rodgers prozatím nedokázal dostat maximum z nové letní posily - Maria Balotelliho. Italský tvrdohlavý útočník se poněkud trápí. Vstřelil jedinou branku, a to do sítě Razgradu. V Premier League ještě neskóroval. Kdo však viděl jeho nedělní výkon proti Queens Park Rangers, zřejmě by mu znovu důvěru nedal. Uvidíme, jak se k tomu postaví manažer Rodgers. Třeba se mu tentokrát SuperMario odvděčí senzačním výkonem.
Real Madrid je momentálně mašina na góly. A jeho hlavní strojvedoucí? Jistěže Cristiano Ronaldo. Ve 12 zápasech už nastřádal těžko uvěřitelných 19 přesných zásahů. Na hřišti v těchto dnech působí naprosto nezastavitelně. Po celý zápas hraje na doraz, na 110 %. Svěřenci kouče Carla Ancelottiho aktuálně „obývají“ třetí příčku tabulky nejvyšší španělské soutěže. V posledních dvou kolech nadělili populárního „bůra“ Bilbau a Levante. Na největšího rivala z Barcelony ztrácí 4 body, ale v následujícím kole se utkají právě s Messim a spol. v třaskavém El Clásicu.
V Champions League je Real prozatím suverénní. Basilej doma rozprášil 5:1, v bulharské Sofii se sice trochu trápil, ale i tak dokázal porazit Razgrad 2:1. Pokud dokáží porazit i třetího soupeře ve skupině, budou už takřka jednou nohou v osmifinále. Jako obhájce trofeje má samozřejmě Real Madrid ty nejvyšší cíle. I Bílý balet by chtěl zlomit kletbu a jako první tým v historii Ligy mistrů získat tuto velmi cennou trofej podruhé v řadě.
Carlo Ancelotti bude výrazně postrádat především Garetha Balea, kterého sužuje zranění, a je dokonce ohrožen i jeho start ve víkendovém El Clásicu. Velmi zvláštní náboj bude mít utkání pro Álvara Arbelou. Španělský obránce strávil na Anfield Road v letech 2007 až 2009 tři sezóny. Byl v základní sestavě i ve vzpomínaném památném duelu proti Realu, kdy Liverpool zvítězil 4:0. Jaký prožije návrat do města na řece Mersey?
Álvaro Arbeloa (vpravo) ještě v dresu Liverpoolu pomohl k vítězství 4:0 nad Realem (zdroj: zimbio.com)
Absence:
Liverpool: Sturridge, Flanagan (oba zranění) Sakho (nejistý start)
Real Madrid: Abner, Bale, Jesé (všichni zranění), Ramos, Coentrão (oba nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
Liverpool: Mignolet - Manquillo, Škrtel, Lovren, Enrique - Henderson, Gerrard - Lallana, Coutinho, Sterling - Balotelli
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo - Rodriguez, Modrič, Kroos, Isco - Benzema, Ronaldo
Tip FotbalPortal.cz: 2:4
Galatasaray - Borussia Dortmund
Středa 22. října, 20.45, Ali Sami Yen Spor Kompleksi
Důležitý souboj se odehraje v Istanbulu. V rámci skupiny D se zde utkají místní Galatasaray s německou Borussií Dortmund. Tyto dva celky na sebe v Lize mistrů narazily pouze v roce 1997. Oba duely tehdy vyhrálo BVB. Venku 1:0 a doma pak 4:1. Galatasaray se s Borussií setkal i při své slavné pouti Pohárem UEFA v roce 2000. V osmifinále svého středečního soupeře přemohli celkovým skóre 2:0 (0:2 a 0:0), nakonec došli až do finále, kde porazili Arsenal. Zavzpomínají Turci proti Dortmundu znovu na skvělé časy?
Galatasaray půjde do bitvy posilněn velkým vítězstvím v derby nad Fenerbachce. O výhře domácích Gala rozhodla dvěma překrásnými ranami z dálky v závěrečných minutách největší hvězda výběru Cesare Prandelliho - Wesley Sneijder. Díky výhře 2:1 poskočilo Galatasaray na 2. pozici v ligové tabulce. Na první Besiktas jim schází jediný bodík.
V Champions League se však tureckému klubu letos příliš nevede. Nejprve pouze remizoval doma s Anderlechtem 1:1 a minule podlehl vysoko 4:1 na půdě Arsenalu. S jedním bodem na kontě musí proti Dortmundu bezpodmínečně bodovat, pokud chce napodobit loňský postup ze skupiny.
Wesley Sneijder táhne svůj tým (zdroj: spor.haber7.com)
Hráči Borussie Dortmund i jejich kouč Jürgen Klopp jsou zřejmě rádi, že je opět čeká zápas v Lize mistrů. Chtěli by totiž zapomenout na opravdu velké bundesligové trápení. Po 8 kolech má BVB na kontě už 5 proher. Z posledních 5 zápasů vydolovalo jediný bod. O víkendu Borussia prohrála 2:1 v Kolíně nad Rýnem. I když svého soupeře přestřílela 16:5.
Je pak těžko vysvětlitelné, že v Champions League žlutočerní válí. Porazili Arsenal i Anderlecht a se skóre 5:0 jasně vévodí tabulce skupiny D. Skutečně zvláštní situace. Je otázkou, zda se hráči soustředí více na pohárová utkání, nebo zda mají bundesligová mužstva styl Jürgena Kloppa už tak dobře přečtený, že pro ně není až takový problém Dortmund přemoci.
Marco Reus je zpět a hodlá vytáhnout svůj tým z krize (zdroj: faz.net)
Proti Kolínu nad Rýnem se do základní sestavy vrátil Marco Reus, který by měl BVB pomoci z krize. Spoléhat se bude i na Immobileho, jenž v obou zápasech Ligy mistrů vstřelil vždy úvodní gól, trefil se i proti Kolínu.
Absence:
Galatasaray: Yilmaz (nejistý start)
Borussia Dortmund: Sahin, Schmelzer (oba zranění), Durm, Kirch, Blaszczykowski (všichni nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
Galatasaray: Muslera - Sari, Chedjou, Kaya, Camdal - Dzemaili, Melo, Inan - Pandev, Yilmaz, Sneijder
Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Großkreutz - Kehl, Gündogan - Mkhitaryan, Kagawa, Reus - Immobile
Tip FotbalPortal.cz: 1:1
Kompletní program středečních zápasů 3. kola Ligy mistrů:
Středa 22. října, 20.45
Skupina A
Atlético Madrid - Malmö
Olympiakos - Juventus
Skupina B
Liverpool - Real Madrid (ČT Sport)
Ludogorets - Basilej
Skupina C
Leverkusen - Zenit Petrohrad
Monako - Benfica
Skupina D
Anderlecht - Arsenal (Prima COOL)
Galatasaray - Borussia Dortmund
Kam dál?
- Je Raheem Sterling momentálně nejlepším teenagerem v Evropě?
- Mario Balotelli má poslední šanci zazářit + 10 věcí, které by už neměl dělat
- 5 hlavních problémů Liverpoolu v probíhající sezóně
- Balotelli nedokázal trefit prázdnou bránu, Rodgers se ho zastává
- Brendan Rodgers: Naše vítězství bylo šťastné, QPR si zasloužilo nějaké body
- Balotelli by chtěl k sobě parťáka do útoku a říká: Mou jedinou prioritou je premiérová branka v lize
- Jürgen Klopp: Jsme na nejnižším bodě. Je to východisko pro zbytek sezóny
- Gareth Bale je zraněný a bude Realu chybět nejen proti Liverpoolu, ale i v El Clásicu
Michal Čermák / skysports.com, uefa.com, goal.com, fourfourtwo.com, youtube.com, fotbalportal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Newcastle našel nového brankáře....
Newcastle v této sezóně v brance spoléhal na Nicka Popea a Aarona Ramsdalea. Ramsdale tu ale byl pouze na hostování, které... -
Tottenham představil výraznou posilu...
Tottenham projde výraznými změnami směrem k nové sezóně. Nemůže se opakovat to, co tu bylo v předešlých dvou sezónách. A... -
Posily, které mají vytěžit maximum...
Fanoušci Liverpoolu neměli příliš času přemýšlet nad sobotním odvoláním Arneho Slota, protožeAndoni Iraola byl ve čtvrtek... -
Chelsea: Může bývalý hráč Xabiho...
Přestože Chelsea údajně aktivně netlačí na prodej Marca Cucurelly, široce se uvádí, že si španělský obránce přeje... -
Manchester United chce pět nových...
Manchester United neztrácí čas při formování kádru pro návrat do Ligy mistrů. Pod vedením trenéra Michaela Carricka se... -
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal















