Zpět na » Ostatní » Trenér Keshi byl navzdory výhře odvolán od fotbalistů Nigérie

Trenér Keshi byl navzdory výhře odvolán od fotbalistů Nigérie

Trenér Keshi byl navzdory výhře odvolán od fotbalistů Nigérie © connectnigeria.com - Stephen Keshi

0

Líbilo se

16.10. - Trenér Stephen Keshi byl před závěrem kvalifikace o postup na africký šampionát odvolán od fotbalistů Nigérie. Úřadující kontinentální mistry převezme před závěrečnými dvěma duely "konsorcium" koučů, které povede Shaibu Amodu.

Nigerijská fotbalová federace (NFF) odvolala Keshiho navzdory tomu, že v posledním duelu dovedl "Superorly" k výhře 3:1 nad Súdánem, po níž se reprezentace vrátila do hry o postup na šampionát v Maroku.

"Jednoznačně jsme ocenili práci realizačního týmu vedeného Stephnem Keshim za poslední tři roky. Jsou to opravdoví národní hrdinové," uvedla NFF v prohlášení. "Nicméně v zájmu nigerijského fotbalu a ve snaze zajistit si postup na závěrečný turnaj Poháru afrických národů jsme se rozhodli odvolat je okamžitě z funkce."

Bývalý kapitán národního mužstva Keshi dovedl loni Nigérii k triumfu na africkém šampionátu v JAR. Postoupil s ní také na letošní mistrovství světa do Brazílie, kde jeho svěřenci vypadli v osmifinále s Francií.

Hlavní slovo mezi Keshiho nástupci bude mít Amodu, jenž přichází k reprezentaci už popáté. Naposledy zvládl se "Superorly" kvalifikaci na MS 2010, na němž nicméně vedl tým Švéd Lars Lagerbäck. Jeho osud bude stejný i tentokrát - NFF potvrdila, že po závěrečných kvalifikačních duelech proti Kongu a Jihoafrické republice mužstvo převezme zahraniční kouč.

Nigérie je ve své kvalifikační skupině třetí čtyři body za vedoucí JAR a tři body za druhým Kongem. Do Maroka pojedou první dva týmy z každé skupiny a také nejlepší mužstvo z třetích míst.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články