Barça odehrála nejhorší utkání letošní sezóny, víc než hra zaujala revoluce v základní sestavě
© as.com - Andrés Iniesta
1
18.09. -
Barcelona byla včera v zápase proti Apoelu Nikósie nudná. Fanoušci zvyklí po úvodních zajímavých zápasech této sezóny na mnohem lepší představení očekávali proti nejslabšímu soupeři ve skupině F gólové hody. Nicméně nejen že se nedočkali, ale příliš se během zápasu ani nepobavili. A tak největší pozornost upoutala téměř kompletně vyměněná základní jedenáctka oproti sobotnímu ligovému duelu.
Bravo, Montoya, Mascherano, Mathieu, Alba, Busquets, Iniesta, Rakitić, Pedro...Ani jeden z těchto fotbalistů, kteří tvořili základní sestavu v sobotním ligovém duelu proti Athleticu Bilbao, nenastoupil do včerejšího premiérového souboje ročníku Ligy mistrů 2014-15 proti kyperskému mistrovi. Zůstalo jen torzo - Messi s Munirem. V brance se poprvé v soutěžním utkání objevil Němec Ter Stegen, nicméně vzhledem k taktice, jakou svěřenci trenéra Jovanoviće zvolili, příliš práce neměl.
Kypřané sice prvních deset, patnáct minut měli i snahu po zisku míč podržet, něco zkusit, ovšem postupem času se více a více zatahovali před vlastní pokutové území a vzdálenost od branky Barcelony byla taková, že se na žádné vážnější ohrožení domácí branky jednoduše nezmohli. Až v závěru donutil výsledek 0:1 APOEL přeci jen víc „zariskovat“ a vysunout vpřed tři hráče v očekávání rychlého brejku. K několika takovým dokonce i došlo a Ter Stegen si nakonec připsal možná i rozhodující zákrok, když vyrazil nebezpečnou střelu Manducy.
Barça nebyla v útoku příliš nápaditá. Vytvořila si minimum příležitostí ke skórování a při sledování zápasu se chvílemi dokonce zdálo, jako bychom se posunuli v čase o několik měsíců zpět, kdy katalánský orchestr falešně dirigoval Tata Martino. Vše bylo pomalé, scházely průnikové přihrávky, což dobře zorganizované obraně hostí vyhovovalo a pod územní převahou Barcelony ani nějak výrazně netrpěla. Potěšila tedy alespoň skutečnost, že azulgranas skórovali po standardní situaci a psanec posledních dní Piqué mohl znovu bouchnout do stolu a upozornit, že boj o sestavu rozhodně nevzdal.
Ani ve druhém poločase se průběh hry příliš nezměnil. Barcelona tahala své akce povětšinou středem, volné kraje hřiště, které ji v předchozích zápasech přinášely ovoce, tak ke své škodě hodně opomíjela. Navíc při kombinacích uprostřed chyběla potřebná přesnost a nedařilo se ani při individuálních pokusech.
Sergi Samper v průběhu včerejšího zápasu (zdroj: mundodeportivo.com)
Nejlepší zprávou je pro domácí nakonec to, že dokázali tříbodový zisk, přes šedivý výkon v závěru uhájit (což při připomenutí, kdo stál na druhé straně hřiště zní trochu zvláštně). A také představení mladého středopolaře Sergiho Sampera, který poprvé nastoupil v základní sestavě na fleku, jež obvykle obsazuje Sergio Busquets, a rozhodně nezklamal. Nabízel se, nebyla na něm znát nervozita z debutu v Lize mistrů, snažil se zrychlit hru průnikovými přihrávkami a dlouhými pasy, vyhýbal se zbytečným rizikům a dobře zachycoval protiútoky hostí.
Kam dál?
- James Rodríguez začíná naplňovat představy trenéra Ancelottiho
- Chyběla rychlost pohybu míče, přesnost a plynulost, našel mouchy na utrápené výhře Barcelony trenér Enrique
Jan Preisler / fotbalportal.cz, youtube.com
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Inter Miami představilo Casemira....
Inter Miami získalo další zvučnou posilu. Klub kolem Lionela Messiho oznámil příchod brazilského záložníka Casemira (34),... -
Lisandro Martínez po finále...
Lisandro Martínez (28) zveřejnil krátce po porážce Argentiny ve finále mistrovství světa emotivní vzkaz fanouškům.... -
Manchester United a Arsenal se...
Manchester United je podle nejnovějších informací hlavním favoritem na zisk Ismaaiuml;ly Sarra (28), pokud se senegalský... -
Garnacho na cestě z Chelsea....
Přestup Alejandra Garnacha (22) z Chelsea do Aston Villy je prakticky hotový. Argentinský reprezentant už podle Fabrizia Romana... -
Al Hilal přebil AS Řím. S West...
Crysencio Summerville (24) je blízko překvapivému odchodu do Saúdské Arábie. Al Hilal se měl dohodnout s West Hamem United na... -
Manchester United: Tottenham je...
Útočník od prosince 2024 za Manchester United nehrál, strávil čas na hostováních v Aston Ville a Barceloně. V minulé sezoně... -
Barcelona chce Laporteho z Athletic...
V posledních dnech se v zákulisí barcelonského přestupního trhu objevila dvě jména finalistů Mistrovství světa jako možná...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



