Zpět na » Ostatní » Blatter chce vést světový fotbal i v dalším volebním období

Blatter chce vést světový fotbal i v dalším volebním období

Blatter chce vést světový fotbal i v dalším volebním období © footballrepublik.com - Sepp Blatter

0

Líbilo se

12.06. - Předseda FIFA Sepp Blatter se hodlá ucházet o místo v čele světového fotbalu i v příštím volebním období. Svou kandidaturu dnes oznámil na kongresu v Sao Paulu krátce poté, co zástupci 209 členských federací zamítli návrhy na zavedení věkových limitů pro funkcionáře a omezení počtu funkčních období. Pro změnu pravidel se vyslovili pouze zástupci evropské fotbalové unie UEFA.

"Moje mise ještě neskončila, to vám říkám," prohlásil Blatter před delegáty a sklidil aplaus. "Jsem připraven vést vás kupředu. Vybudujeme novou FIFA," dodal.

FIFA nezveřejnila přesné výsledky hlasování o změnách. Delegáti se totiž museli vyjádřit zvednutím zelené nebo červené karty, protože elektronický volební systém v konferenčním sálu nefungoval. Zástupci FIFA pouze konstatovali, že návrh zamítla většina přítomných.

Blatter původně oznámil, že současné funkční období, které skončí příští rok, bude jeho poslední. V poslední době se ale množily spekulace o tom, že se bude o místo v čele světového fotbalu ucházet i popáté za sebou. Osmasedmdesátiletý švýcarský funkcionář vede FIFA od roku 1998.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články