Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » David Moyes: Byl to ten nejhorší výkon, který jsme kdy v Evropě podali

David Moyes: Byl to ten nejhorší výkon, který jsme kdy v Evropě podali

David Moyes: Byl to ten nejhorší výkon, který jsme kdy v Evropě podali © skysports.com - David Moyes

0

Líbilo se

26.02. - VIDEO Manchester United překvapivě nezvládl první utkání vyřazovací části Ligy mistrů na půdě Olympiakosu a odvezl si porážku 0:2. David Moyes po zápase přiznal, že to bylo nejhorší pohárové představení jeho týmu v letošní sezoně a zároveň za něj na sebe vzal veškerou odpovědnost. United se nedařilo v obraně, zakončení a ani v tvorbě hry. Soupeř je přehrával po celých 90 minut a zaslouženě si do odvety veze nadějný výsledek.

David Moyes si po včerejším utkání s Olympiakosem připsal na svůj vrub další negativní zářez. United totiž poprvé v historii prohráli s řeckým klubem a v odvetě budou mít co dělat, jelikož se jim na půdě soupeře ani nepodařilo vstřelit kontaktní branku. Po utkání vzal skotský manažer veškerou odpovědnost na sebe a v domácím zápase bude muset vymyslet taktiku, díky níž by Rudí ďáblové dali tři branky, ale ani jednou neinkasovali. Odvetné utkání však bere jako výzvu a bude chtít své kritiky přesvědčit, že je pro United tou správnou volbou a dokáže s týmem ještě v pohárové Evropě postoupit.

„Bylo to ten nejhorší výkon, který jsme kdy v Evropě podali,“ přiznal Moyes po utkání.

„S některými věcmi se prostě musím vypořádat. Do zápasu jsme přicházeli v dobré formě, psychické pohodě, ale v ten večer jsme podle toho nehráli.“

„Je tu ještě druhý zápas na Old Trafford a v minulosti jsem tu už viděl mnoho skvělých večerů. Snad se mohu těšit, že zažiju jeden z dalších.“

„Odpovědnost beru na sebe. Je to můj tým a já budu vždy v jeho čele. Nehráli jsme dobře, v odvetě musíme. Jedinou dobrou věcí je, že druhý zápas je teprve před námi a vše se ještě může otočit v náš prospěch.“

Špatný výkon byl k vidění u většiny hráčů. Citelné bylo i trápení Robina van Persieho. Ten neproměnil největší šanci hostů a po utkání prozradil, že jeho výkon údajně měli ovlivnit i spoluhráči, kteří se pohybovali v prostoru, kde by chtěl působit pouze on.

„Bylo to docela těžké, protože moji spoluhráči jsou často v místech, kde chci hrát já,“ řekl útočník United.

„To je důvod, proč jsem musel změnit taktiku. Bohužel, stále mám někoho ve své blízkosti.“

„Hra byla příliš pomalá a měli jsme pouze jednu střelu na branku za celý zápas. Navíc proti Olympiakosu, který považuji za velmi malý klub.“

„Všichni jsou z tohoto zápasu zklamaní.“

Tým Davida Moyese však věří, že postup není ztracen. K dispozici bude mít druhé utkání na Old Trafford, kde se může stát téměř cokoliv a United to už několikrát potvrdili. Své by o tom mohl vyprávět i AS Řím, který si v minulosti z Itálie vezl nadějný výsledek 2:1, ale na Old Trafford prohrál 1:7. Odveta je na programu 19. března.

Kam dál?

Redakce / skysports.com, youtube.com

Anketa

Mají ještě United šanci postoupit?

Ano (14)

Ano 60,9%

Ne (9)

Ne 39,1%
Celkový počet hlasů: 23
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články