Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Kozák se trefil počtvrté, Vydra má za sebou gólovou premiéru

Kozák se trefil počtvrté, Vydra má za sebou gólovou premiéru

Kozák se trefil počtvrté, Vydra má za sebou gólovou premiéru © football365.com - Libor Kozák

2

Líbilo se

22.12. - VIDEO V 17. kole Premier League se dokázali prosadit oba čeští útočníci, kteří na Ostrovech působí. Pro Libora Kozáka to byl již čtvrtý gól v sezóně a upevňuje si svou pozici na hrotu útoku Aston Villy. To Matěj Vydra se trefil v nejvyšší anglické soutěži poprvé a o své místo v sestavě West Bromwiche bude muset ještě hodně zabojovat.

Aston Villa zajížděla k duelu se Stoke, na jehož hřišti loni zvítězili 3:1 a chtěla tento výsledek zopakovat. Před tímto utkáním Villans dvakrát prohráli, nejprve s Fulhamem a následně s Manchesterem United. Stoke mělo za sebou také čerstvou zkušenost s týmem z Old Trafford - ve středečním Capital One Cupu s ním padlo 0:2. Libor Kozák se objevil v základní sestavě Aston Villy a toužil splatit důvěru kouče Lamberta.

Do vedení však šli domácí. V 50. minutě skóroval Adam. V 66. minutě to byl právě Libor Kozák, kdo dokázal vyrovnat. Opavský odchovanec se šťastně dostal k míči po nepřesné malé domů a mohl si vychutnávat opojné pocity ze vstřelené branky. Radost hostů nicméně netrvala dlouho. Už o čtyři minuty později se po centru z pravé strany prosadil Peter Crouch a rozjásal domácí publikum. Utkání tak skončilo 2:1 pro Stoke a Kozákův gól nakonec nebyl Villans nic platný.

Českého útočníka může těšit další přesný zásah a také to, že odehrál celých devadesát minut.



West Bromwich hostil na domácím stadionu Hull. Baggies nevyhráli 6 kol v řadě, což stálo místo kouče Clarka. Nový manažer se stále hledá. Hull na tom také zatím není příliš dobře. S 19 body byl před sobotním zápasem na 13. příčce tabulky.

Jako první udeřili hosté, konkrétně Livermore v 28. minutě. West Bromwich se snažil o vyrovnání a v jeho touze měl pomoci i český útočník Matěj Vydra, jenž přišel na hřiště v 69. minutě. Vydrovo nasazení se nakonec ukázalo jako rozhodující. Čtyři minuty před koncem dostal chotěbořský rodák skvělou přihrávku od Gery, ocitl se sám před brankářem McGregorem a s ledovým klidem přesně zakončil. Duel tedy skončil remízou 1:1, a Matěj Vydra tak alespoň domohl domácím k zisku jednoho bodu.

Je možné, že se bývalému hráči Watfordu blýská na lepší časy. Nejenže se mu podařilo skórovat, ale navíc se spekuluje o tom, že by měl k týmu přijít Gianfranco Zola, který Vydru velmi dobře zná a mohl by mu dát více příležitostí, než dosud dostával.



Pozápasový rozhovor s Matějem Vydrou:

Kam dál?

Michal Čermák / fotbalportal.cz, dailymotion.com, youtube.com

Nejnovější články