Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Ferguson: Rooney mě skutečně požádal o přestup

Ferguson: Rooney mě skutečně požádal o přestup

Ferguson: Rooney mě skutečně požádal o přestup © zimbio.com - Wayne Rooney a Alex Ferguson

3

Líbilo se

03.10. - Bývalý manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson trvá na tom, že nikdy neměl problémy s útočníkem Waynem Rooneym, ale potvrdil, že ho sám hráč na konci loňské sezony požádal o přestup.

Rooney, jehož budoucnost na Old Trafford byla po celé léto předmětem intenzivních spekulací, vždy popíral, že by předložil oficiální žádost o přestup.

Sám Ferguson ale v exkluzivním rozhovoru pro americkou televizní stanici PBS potvrdil, že ho sám Rooney den po dosažení posledního ligového titulu požádal o přestup do jiného týmu.

Manchester United však jeho žádosti nevyhověl, Fergusona posléze na Old Trafford nahradil David Moyes a Chelsea neuspěla se dvěma nabídkami za anglického reprezentačního střelce.

„Přišel den poté, co jsme získali titul, a řekl mi, že chce odejít. Nic jiného v tom nebylo. Wayne má kolem sebe lidi, kteří mu radí, a podle mě tam bylo jádro problému,“ přiznal Ferguson.

„Nikdy jsem se s ním nepohádal. Občas jsem ho musel za něco potrestat, ale to je třeba někdy udělat u všech hráčů.“

„Když ho klub odmítl prodat do Chelsea, uvědomil si, že Manchester United je jeho jedinou prací. Tak se znovu začal soustředit na své výkony a vidíte, jak dobře nyní hraje.“

„Možná to byl pro něj bod zlomu. Skončilo to špatně? Ne, to si nemyslím. Myslím si, že kdyby sem dnes Wayne přišel, podal by mi ruku,“ dodal Ferguson.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články