Zpět na » Ostatní » Cantona se chystá kandidovat na francouzského prezidenta

Cantona se chystá kandidovat na francouzského prezidenta

Cantona se chystá kandidovat na francouzského prezidenta © france24.com - Cantona

0

Líbilo se

10.01. - Někdejší věhlasný fotbalista Eric Cantona se chystá kandidovat na francouzského prezidenta. Píše to v úterý agentura AFP.

Cantona, který proslul zejména jako klíčový hráč anglického klubu Manchesteru United, zaslal starostům francouzských měst dopisy s žádostí, aby podpořili jeho kandidaturu.

K tomu, aby mohl být registrován jako kandidát do voleb, které se uskuteční letos v dubnu, potřebuje sehnat podpisy 500 volených představitelů.

Nyní pětačtyřicetiletý Cantona, jemuž Angličané přezdívali Král Eric, v rozhovoru pro deník Libération řekl, že jako prezident by chtěl zlepšit bytové podmínky Francouzů. "Musím něco dělat, protože lidé chtějí, abych se angažoval," tvrdí v rozhovoru Cantona, který s Manchesterem čtyřikrát vyhrál Premier League.

V politice však žádný úspěch nezaznamenal. Spíše posměšky.

Francouzi nechali bez povšimnutí jeho výzvu z roku 2010, aby vybrali peníze z bank, a tak finanční ústavy potrestali za to, že způsobily finanční krizi.

Bankéři a politici označili jeho prohlášení za "naivní" a "neodpovědné".

Cantonovy šance ve volbách jsou mizivé. Za jejich favority jsou pokládáni socialista Francois Hollande a obhájce prezidentství, konzervativec Nicolas Sarkozy.

Petr Zikmund / mediafax.cz

Nejnovější články