Zpět na » Ostatní » Boško Balaban se vrací zpět do Dinama

Boško Balaban se vrací zpět do Dinama

0

Líbilo se

02.08. - Fotbalportal Vám jako první u nás přináší čerstvou novinku, kdy se belgický klub FC Bruggy rozhodl uvolnit ze svých služeb chorvatského reprezentačního útočníka.

180 cm vysoký útočník Boško Balaban se narodil 15. října 1978 v Rijece, kde také začínal s fotbalem. Jako profesionál tam začal nastupovat od roku 1995 až do roku 2000, kdy přestoupil do Dinama Zagreb. Odtud ho po jedné sezóně výhodně prodali do Aston Villy, kde však totálně zklamal, takže ho Angličané na další sezónu vracejí zpět do Dinama, kde opět září a nastřílí v roce 2003 14 branek. Toho se po této sezóně chytí tehdejší belgický mistr FC Bruggy, který ho od Aston Vily dostane jako volného hráče. V Belgii odehrál dodnes 58 ligových zápasů a nastřílel 27 gólů.

Dnešním dnem se jeho zahraniční kariéra definitivně uzavírá a on se vrací posílit Dinamo. V reprezentaci dosud dal 10 branek, ale byl jedním ze tří aktérů, které novináři objevili před zápasem v Rusku v ranních hodinách v baru a byl z mužstva spolu se Srnou a Oličem vyloučen zaplatil pokutu 30 000 kn.(cca 110 000 Kč).

S Dinamem dnes podepsal tříletou smlouvu.

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články