Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Přestupy lisabonské Benfiky

Ostatní - Přestupy lisabonské Benfiky

0

Líbilo se

01.08. - Po posilách Porta a Sportingu se seznámíme s novými tvářemi v dresu lisabonské Benfiky. Orli nakupovali například skórujícího gólmana, čerstvého světového šampiona nebo velký talent amerického socceru. Benfika bude v lize obhajovat bronzovou příčku. O Ligu mistrů bude bojovat ve třetím předkole.

Tým Fernanda Santose v nové sezóně uvítá zkušeného německého gólmana Hanse Jörga Butta (33 let). Ten se do historie Bundesligy zapsal kromě brankářských kousků i více než dvaceti vsítěnými brankami z penalt.

Z Vitoria de Bahia přišel obránce David Luiz (20). Za jeho kvality ručí vizitka brazilského reprezentanta do dvaceti let. S Benfikou se seznamoval již vloni během hostování. Defensivu má vyztužit i vysoký Srb Sreten Sretenovic (23), kterého si Orli vyhlédli v Radu Bělehrad. V Itálii 'As Ă�guias' koupili Marca Zora Kpola (23). Zorovi sice poslední rok v Serii A nevyšel a jeho Messina sestoupila. V předchozích sezonách však prokázal, že v sobě skrývá velký talent. Zoro patří do výběru reprezentace Pobřeží slonoviny.

Velký úlovek se Benfice podařil v amerických vodách. Do Lisabonu trochu nečekaně zamířil útočník Freddy Adu (18), sen mnoha evropských týmů. Američan narozený v Ghaně vstoupil do světa profesionálního fotbalu již ve čtrnácti letech. Aduova drobná postava sice obráncům vrásky na čele nedělá. Jejich klid však vezme za své při pohledu na mladíkovu rychlost a schopnost ovládání balónu. Benfica bude pro Fredua třetí štací po D.C. United a Salt Lake.

Lisabonský celek posílil čerstvý světový šampion do dvaceti let. Argentinské křídlo Angel Di Maria (19) má za sebou zkušenost v klubu Rosario Central. Společně s ním Benfica ze stejného klubu přivedla i Andrése Díaze (24). Ten by měl posloužit jako alternativa do zálohy. Ve středu pole bude sbírat zkušenosti a bojovat o místo Fabio Coentrao (19). Tento ofensivní záložník je oporou mládežnických reprezentačních výběru Portugalska a experti mu věští velkou budoucnost.

Největší posilou alespoň podle tržní hodnoty bude v Benfice Oscar Cardozo (24). Kanonýr paraguayské reprezentace stál Portugalce 9 milionů eur. Cardozo se drží v čele letošních nejdražších přestupů ligy. Zároveň mu patří vizitka druhého nejdražšího nákupu Benfiky v historii. 'As Ă�guias' sáhli hlouběji do kapsy pouze v případě realizace přestupu Simaa Sabrosy z Barcelony. Právě Sabrosa v létě Benfiku vyměnil za Atletico a možná odejde i Nuno Gomes. Klub z portugalské metropole proto přivedl ještě jednoho útočníka, Gonzala Bergessia (23). Tento Argentinec v dresu Racingu Avellaneda dokázal svými góly porazit i slavnou Bocu nebo River Plate. V Benfice by se jistě nezlobili, kdyby si Bergessio nechal podobné kousky na Porto či Sporting.

/ betinf.com, slbenfica.pt

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články