Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Brazilec Welliton je první letní posilou Spartaku Moskva

Ostatní - Brazilec Welliton je první letní posilou Spartaku Moskva

0

Líbilo se

31.07. - Teprve dvacetiletý brazilský útočník Welliton Soares se stal první letní posilou Spartaku Moskva, vedoucího týmu ruské Premier Ligy. Nový spoluhráč Martina Jiránka a Radka Kováče přichází z týmu FC Goiás za částku 6 milionů eur.

Mladý útočník podepsal v Moskvě pětiletý kontrakt. Výše uvedené odstupné se může v závislosti na hráčových výkonech navýšit ještě o další dva miliony. Přestup byl sice téměř dokončen už před čtrnácti dny, ale jelikož Welliton očekával narození syna, celá záležitost byla odložena.

Ještě před pěti dny nastoupil Welliton v dresu Goiás ke svému poslednímu zápasu v klubu a s fanoušky se rozloučil gólem, kterým zařídil vítězství 1:0 nad FC Santos. Svoji bilanci v brazilské lize tak vylepšil na 15 branek v 41 zápasech.

"Minulý týden byl v dobrém slova smyslu šílený. Ve středu jsem naposledy nastoupil za Goiás a gólem jsem poděkoval našim fanouškům, pak jsem se stal otcem a teď jsem najednou hráčem Spartaku a začínám novou část svého života," komentuje nečekaný nával událostí Welliton.

Welliton také přiznal, že hlavním lákadlem pro něj byla možnost startovat v Lize mistrů. Proto odmítl nabídky švýcarské Basileje, ukrajinského Dynama Kyjev a dalších moskevských klubů Dinama a Lokomotivu. Jeho hlavními konkurenty v boji o místo v základní sestavě budou Roman Pavljučenko, nejlepší střelec loňské sezóny, a další dva talentovaní útočníci Aleksandr Prudnikov (18 let) a Nikita Baženov (22 let).

Martin Vymyslický / uefa.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články