Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Pivoňka: FotbalPortal bude ještě lepší!

Ostatní - Pivoňka: FotbalPortal bude ještě lepší!

0

Líbilo se

30.07. - Přinášíme Vám rozhovor s Karlem Pivoňkou, ředitelem projektu FotbalPortal.cz. Dozvíte se mimo jiné, jaké novinky pro vás tento portál chystá, kolik lidí navštěvuje tento web nebo o připravované akci nejen pro redaktory, ale i pro čtenáře.

Karle, FotbalPortal.cz má za sebou už rok své existence. Jak bys zhodnotil dosavadní působení tohoto portálu na českém internetu?
Ano, už je to rok, ale abych se přiznal, připadá mi to jako by to bylo včera. (usmívá se) Tento rok hodnotím určitě pozitivně a především proto, že portál přešel pod společnost MITON CZ, která projekt nastartovala správným směrem a portál se jen a jen zdokonaluje a zlepšuje, jak v kvalitě podávaných informací návštěvníkům, tak i ve svém grafickém zpracování, a já pevně doufám, že mi většina čtenářů FotbalPortalu dá za pravdu.

Kolik lidí navštěvovalo fotbalový web před 9 měsíci a teď? Je to výrazný poskok?
Když jsme začínali, FotbalPortal pokrýval pouze tři ligové soutěže. Byla to anglická Premier League, španělská Primera Division a německá Bundesliga. Návštěva se tehdy pohybovala něco kolem tisícovky návštěv denně, bohužel na unikátní návštěvu si nevzpomenu. Dnes, když projekt pokrývá mnohem více ligových soutěží a je již po několika reklamních kampaních, návštěva čítá průměrně 6700 návštěv denně a asi kolem 3500 návštěv unikátních.

Jaké mety by rádo vedení dosáhlo?
Tak samozřejmě bychom chtěli vidět FotbalPortal jako nejlepší český internetový projekt zabývající se fotbalem, ale také pokrýt v budoucnosti kromě evropského fotbalu i ten na ostatních světových kontinentech a nabídnout tak všem návštěvníkům informace z fotbalu po celém světě. Zmíním se například o americké MLS, která se snaží v současné době získat větší přízeň diváků a bude podle mého názoru v budoucnu velmi lákavá a zajímavá. Meta, které bych chtěl za každou cenu dosáhnout je větší sblížení návštěvníků s celým vedením FotbalPortalu a tím tak odstranit zábranu mezi obyčejným návštěvníkem a redaktorem. Jak toho dosáhnout si zatím nechám pro sebe… (smích)

Co čtenáře nejvíc zajímá na těchto stránkách?
Tak na tuto otázku je poměrně těžké odpovědět. Každý návštěvník hledá něco jiného. Můžu říct, že mezi nejvíce žádané a navštěvované ligy patří samozřejmě Premier League, Primera Division, ale také Serie A s českou Gambrinus ligou. Lidé často nejvíce čtou málo dostupné informace, které se například na FP (FotbalPortalu) objeví nebo zajímavé rozhovory s osobnostmi jak českého, tak i zahraničního fotbalu.

A ty co nejraději čteš?
Abych se přiznal, tak moje nejoblíbenější liga je německá Bundeliga, o kterou se zajímám již několik let a to především z toho důvodu, že můj nejoblíbenější klub je právě z Německa - VfB Stuttgart. Jinak velmi rád čtu také o českých ligách, které jsou zajímavé, ale myslím, že by chtělo obměnit všechny osoby na vyšších pozicích v českém fotbale, aby došlo k celkovému zkvalitnění, ale to jsem zašel už mimo otázku…

Jak to vypadá s reklamou FotbalPortal.cz? Jednáte s některými kluby nebo jinými organizacemi o partnerství?
V září by se opět měla rozjet reklamní kampaň na některých serverech MITON CZ, což by opět zvýšilo návštěvnost a dostali bychom se celkově do podvědomí všech návštěvníků na mediálním partnerství, ale zatím nemohu říct více. Došlo k dohodě s velmi perspektivním klubem ve 2. české lize, FK Sokolov a v současnosti jednáme s několika prvoligovými kluby, ale bohužel nemohu říct více.

Jaká je budoucnost FotbalPortal.cz? Dočkají se návštěvníci nějakých podstatných změn?
Tak určitě se mají návštěvníci na co těšit a to jim mohu zaručit i sám za sebe! Jednou z podstatných změn bude kompletní grafická změna FotbalPortalu, které se na stránkách promítne během několika následujících měsíců. Dojde také ke změně administrace, takže redaktorská práce bude mnohem snazší a pohodlnější, což věřím, že se promítne např. v kvalitě článků. Jako další věcí bych zmínil plánovaný sraz a turnaj návštěvníků a redakce FP, který, pokud se bude konat, se uskuteční v Praze, pravděpodobně na tréninkovém hřišti v areálu Bohemians, ale chci podotknout, že to vše není ještě zcela jisté a turnaj se může uskutečnit i jinde. Určitě těch změn v budoucnu bude mnoho.

Je FotbalPortal.cz jednou z nejlepších fotbalových stránek na českém internetu?
Určitě nemohu tvrdit, že FP je nejlepším fotbalovým projektem na českém internetu! Ale myslím si, že mohu pyšně prohlásit, že po roce působení FotbalPortalu na českém internetu patříme mezi jedny z nejlepších internetových fotbalových projektů v ČR.

Kolik hodin denně se věnuješ fotbalovému portálu?
Záleží na tom jak kdy. Například teď, když se vše připravuje pro novou sezonu, snažíme se navázat mediální partnerství, popř. určité spolupráce s několika českými kluby a to je poměrně náročné na čas. Jen dojet např. do Jablonce nad Nisou a zpět mi dá dohromady 600km za volantem, jelikož jsem ze západu ČR, takže asi každý si dokáže spočítat jak dlouho tato cesta může trvat. Nebudu zmiňovat přesný čas za jak dlouho jsem trasu urazil, protože by se mohlo stát, že mi policie sebere řidičský průkaz (smích). Klasicky strávím ohledně portálu denně cca. kolem 3-6 hodin.

Jak jsi spokojený s redaktorským týmem?

Určitě jsem spokojen s redaktorským týmem. Je vidět, že jsme se ustálili a vytvořili pevný základ naší mladé a velmi perspektivní redakce. Občas se sem a tam vyskytne menší problém s domluvou, ale myslím, že to je naprosto normální a časem tohle naprosto vymizí. Redaktorský tým je podle mého názoru za posledních několik měsíců o mnoho zlepšil a zkvalitnil.

Chtěl bys něco vzkázat na závěr svým pravidelným čtenářům?
Chtěl bych poděkovat všem návštěvníkům, jak těm, kteří jsou zde zcela noví, tak i těm, kteří jsou s námi od samého počátku. Dále chci poděkovat redaktorům, kteří se snaží a dělají vše pro to, aby byl portál neustále aktualizovaný a držel si kvalitu svých zpráv… Určitě si každý všimne toho, že portál během posledních měsíců nabral na kvalitě a tu se snaží neustále zvyšovat. Do konce letošního roku také chceme rozjet naprosto nový FotbalPortal, tak věřím, že nám všichni budou držet palce a přivedou na portál i další nové čtenáře a tím tak dosáhneme i zvýšení naší současné návštěvnosti. Chtěl bych čtenáře také pozvat na již zmiňovaný plánovaný turnaj, který bude FotbalPortal pořádat na konci těchto letních prázdnin v Praze - bližší informace se dozví s postupem času a to bude již brzy.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
:) - 25.12. Odpovědět

Smajlík 5

Nejnovější články