Zpět na » Ostatní » Téma FP: Chápete Tevezův postoj?

Téma FP: Chápete Tevezův postoj?

Téma FP: Chápete Tevezův postoj? © FotbalPortal.cz - Carlos Tevez se po utkání loučí s fanoušky.

1

Líbilo se

16.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE A je to tady zase. Argentinský fotbalista Carlos Tévez si přeje odejít domů, protože se mu stýská po rodině. Co si myslíte o jeho postoji? Mělo by ho vedení Citizens nechat, aby mu splnil přání nebo by se k němu mělo chovat jako k profesionálovi, který bere velké peníze? Jak byste se zachovali vy?

Zapojte se také do diskuze! Váš názor vás zajímá. Pokud máte k tématu co říct, napište na mail [email protected] a je pravděpodobné, že váš názor uveřejníme.

Téma na následující týden zní " Kdo má dle Vás nejlepší karty v boji o brazilský talent Neymara? Myslíte, že dá přednost Realu Madrid, Barceloně nebo snad Chelsea?", své náměty posílejte do středy 20. července.


Tomáš Reiner, redaktor

Média začala vzniklou situaci kolem Carlose Teveze rozebírat, protože pro někoho zkrátka nemají pochopení a každá informace o tom jestli v Manchesteru City Tevez zůstane nebo nikoliv je psána většinou jako bulvár, v němž si na nerozhodnosti argentinského reprezentant doslova pochutnávají. A co já na to?

Já osobně na rozdíl od médií Carlose Teveze chápu, není to jednoduché se rozhodnout mezi fotbalovým životem a tím rodinným. Všichni jsme někdy nerozhodní, obzvláště potom v situacích, kde jde o hodně. A tady o hodně jde. Carlos prohlásil, že odejde, poté zůstal a nyní chce opět pryč za rodinnou.

Tevez by nejspíš odešel již na podzim, jenže vedení ho přesvědčilo, aby zůstalo. Nyní už se jim to ale s největší pravděpodobností nepodaří. Naprosto souhlasím s vyjádřením bývalého hráče Manchesteru City Diermara Hamanna, jenž prohlásil, že by City mělo Teveze nechat jít. Nemá cenu držet hráče, který už v City nechce hrát.

Na závěr ještě jedna informace. Médii proběhla zpráva, že by argentinského útočníka ulovil rád trenér Realu Madrid Joseho Mourinha. Tento přestup se zdá ale jako nepravděpodobný, Tevez totiž prohlásil, že chce odejít kvůli rodině. Z jeho slov bylo znatelně cítit, že mu chybí dcery a chce za nimi do Argentiny, proto jeho nerozhodnost i postoj chápu. Tevez s nějvětší pravděpodobností zamíří do Jižní Ameriky. Nemusí to být ale Argentina, zájem totiž projevil jeho bývalý klub, brazilský Corinthians.

Jeho přestup do Realu Madrid či do jiného evropského klubu bych nepochopil. Má totiž dobrý vztah s fanoušky Citizens a tímto by všechno zahodil, protože by jim lhal. Byl to vůči nim i klubu naprostý výsměch. Nemyslím si, že by Tevez měl takovou povahu a takovou to botu udělal poté, co mu City splnilo všechna jeho přání na rozdíl od Manchesteru United. Carlos hrál pravidelně, stal se nejlepším útočníkem a také kapitánem. Klub dotáhl k vítězství v FA Cupu, třetímu místu v Premier League a účasti v základní skupině Ligy mistrů.

Tomáš Dvořák, redaktor

Jeho rozhodnutí naprosto chápu. Smlouvu sice v Manchesteru City má, ale jinak to zřejmě prostě nejde. Jeho rodině se v Anglii nelíbilo a proto odjela zpět do Argentiny. Není se čemu divit, že se Tévezovi stýská.

Vždyť má doma dvě děti. A hrát v podle mě nejlepší lize na světě bez přítomnosti své rodiny je obrovsky těžké. Tévez se prostě nemůže plně soustředit na fotbal.

Je sice pravda, že si v lednu svoje odstoupení od klubu rozmyslel a po sezóně to opět přehodnotil, ale každý přeci mění názory a novináři už některé věci celkem přehánějí. Toto chování je lidské.

Stesk po rodině je jasný a pokud odejde do Argentiny, není se čemu divit. Jeho chování naprosto chápu. Podle mého názoru by pro něj navíc bylo lepší, kdyby se odstěhoval zpět do své rodné země.


Téma na následující týden: Kdo má dle Vás nejlepší karty v boji o brazilský talent Neymara? Myslíte, že dá přednost Realu Madrid, Barceloně nebo snad Chelsea?

O osudu Neymara se pravděpodobně rozhodne někdy po skončení Copa América. Brazilský útočník Neymar patří už delší dobu k největším talentům současného fotbalu. O jeho služby stojí několik předních evropských gigantů, ale stále není jasné, kam útočník Santosu Zamíří. Nejdříve to vypadalo na londýnskou Chelsea, nyní by měl mít nejlepší karty Real Madrid. Zasáhnout by však mohla i Barcelona, Manchester United a další. Kam by se dle Vás tenhle hráč hodil nejvíc? Budou hrát v jeho přestupu velkou roli peníze?

Své názory posílejte do středečního večera následujícího týdne. Děkujeme.

Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Anketa

Kdo je vám svým názorem nejbližší?

Tomáš Reiner (17)

Tomáš Reiner 37,8%

Tomáš Dvořák (28)

Tomáš Dvořák 62,2%
Celkový počet hlasů: 45
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články