Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Představujeme posily FC Porta

Ostatní - Představujeme posily FC Porta

0

Líbilo se

26.07. - Loňský mistr portugalské nejvyšší soutěže FC Porto se v lize musí potýkat s konkurencí minimálně dalších dvou silných mužstev. Aby opět borci hrající na stadiónu Dragao odolali Benfice a Sportingu, klubové vedení musí přivést kvalitní posily. Jelikož na výkop portugalské ligy dojde 18. srpna, současný seznam posil se již blíží definitivní podobě.

Doma v Portugalsku bílomodří příliš nenakupovali. Do Porta přišli dva fotbalisté, jejichž bývalí chlebodárci na jaře sestoupili. Z Deportiva Aves "Dragões" koupili třiatřicetiletého gólmana Nuna, jenž se může pochlubit zkušenostmi ze Ĺ panělska i Ruska. Z týma Beira Mar do Porta přišel dvacetiletý brazilský útočník Edgar. Z Coimbry posílil loňského šampioná třicetiletý levý bek Lino, taktéž rodák z fotbalové Brazílie.

V Portu se rozšíří kolonie fotbalistů z východní Evropy. Slovenského obránce Marka Čecha v týmu doplní Przemyslaw Kazmierczak (25 let) z klubu Pogon Szczecin. Polský středopolař není v Portugalsku žádným nováčkem. Vloni hostoval v konkurenční Boavistě. Druhou novou akvizicí z východu Evropy u Porta bude Srb Milan Stepanov. Na pobřeží Atlantiku se tento čtyřiadvacetiletý zadák stěhuje z tureckého Trabzonsporu.

Jak je tomu u portugalských celků zvykem, nakupovalo Porto i letos na jihu Ameriky. Brazilského záložníka Fernanda si "Dragões" vyhlédli u týmu Vila Nova. Další "Kanárek", devatenáctiletý ofensivní talent Leandro Lima, přichází coby odchovanec Sao Caetana. Uruguayský záložník Luis Aguilar (21 let) zástupce Porta zaujal v dresu Liverpoolu Montevideo. Ve středu pole si tak možná zahraje po boku o rok staršího Argentince Maria Bolattiho (dříve Belgrano de Córdoba).

Argentinské národnosti jsou i dva vůbec největší přestupové úlovky Porta. Z Palerma přišel na hostování středopolař Mariano Gonzalez. Ĺ estadvacetiletý záložník se vloni podílel na italském titulu v dresu Interu. I v Portu si klade velké cíle. "Toto je důležitý krok kupředu v mé kariéře. Vždy jsem se pokoušel zdokonalit, v Palermu i v Interu. Nyní mám šanci hrát ve velké soutěži, jakou je Liga mistrů i portugalská liga. Mým hlavním cílem určitě bude zapadnout mezi mé nové spoluhráče. Chci být portugalským šampiónem a v Lize mistrů chci dojít tak daleko, jak jen to bude možné," uvedl se Mariano Gonzalez v Portu.

Velká očekávání se vkládají i do argentinského kanonýra Ernesta Antonia Fariase. Přestup sedmadvacetileté posily z River Plate proběhl za kuriozních okolností. Farias totiž nejpve zamířil do mexické Toluky. Pobyt ve městě položeném vysoko v Andách však špatně snášela Fariasova žena a hráč byl donucen zrušit kontrakt s mexickým klubem. Nakonec tedy přestoupil do přístavního města Porta. Pro místní fotbalový klub se má stát údernou střeleckou zbraní.

/ betinf.com, fcporto.pt

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články