Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Magath: Hodně se nám ulevilo, ale musíme dál vyhrávat

Magath: Hodně se nám ulevilo, ale musíme dál vyhrávat

Magath: Hodně se nám ulevilo, ale musíme dál vyhrávat © sportinglife.com - Ashkan Dejagah a Mario Mandzukič se radují ze vstřelených branek a vítězství VFL Wolfsburg.

2

Líbilo se

25.04. - Německému VFL Wolfsburg se tahle sezóně rozhodně ani trochu nepovedla. Po Stevu McClarenovi tým zachraňuje Felix Magath, který až do včerejška čekal na první vítězství, kdy jeho svěřenc přehráli Köln 4:1.

Přitom si všichni z města automobilky VW slibovali, že tenhle rok by mohl být opět úspěšný. Na začátku sezóně přišel anglický kouč McClaren, který v Holandsku tak skvěle pozvedl tým Twente Enschede. Jenže jeho kouzlo na německých trávnicích nezapůsobilo.

Ani zimní posily mu nepomohly k tomu, aby se Wolfsburg odrazil od spodních pater tabulky a začal naplňovat své ambice. Krátce tým převzal Littbarski, ale ani ten toho moc nevyvedl, a tak vedení muselo sáhnout k radikálnímu kroku. Zpět se vrátil muž, který má dát zapomenout na letošní nezdary - Felix Magath.

Vypadá to však, že hráči Wolfsburgu už pochopili "diktátorovi" rady a taktiku. Po příchodu si Magath stěžoval na špatnou fyzickou připravenost hráčů. Na té pracoval v posledních týdnech a proti Kölnu to bylo vidět. Domácí po hřišti doslova lítali, svého soupeře přehráli a za podobný výkon by se nestyděli ani hráči vedoucího Dortmundu.

"Až v pátém zápase jsem se konečně dočkal vítězství. Ale musím dnes svému mužstvu poděkovat, odvedli skvělou práci a získali tři body, které jsme tak nutně potřebovali," řekl krátce po utkání kouč Wolfsburgu. Vyzdvihl především výkon Maria Mandzukiče, kterého už každý zatracoval. "Fanoušci tu o něm prohlašovali, že to byl špatný nákup, ale na mě Mario udělal dojem hned, co jsem se k mužstvu připojil. Jeho výkony půjdou ještě více nahoru."

Mistrovským tahem bylo také střídání Ashkana Dejagaha. Ten po svém příchodu na hřiště opět rozhýbal ofenzivní část Wolfsburgu a sám dvěma brankami ukázal, že i jeho talent může jít po Magathem vzhůru.

Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články