Zpět na » Ostatní » Inspirujte se na trenérském portálu trenink.com

Inspirujte se na trenérském portálu trenink.com

0

Líbilo se

07.08. - Web magazín českých a slovenských trenérů www.trenink.com je portálem určeným fotbalovým trenérům všech věkových kategorií, výkonnostních úrovní a trenérského vzdělání, kteří se chtějí sami dále vzdělávat, hledají inspiraci pro svůj tréninkový proces nebo ...

...chtějí do své tréninkové jednotky zařadit nové, zajímavé a neokoukané cvičení.

Webové stránky byly spuštěny v květnu 2004 a od té doby prošly bouřlivým vývojem, tak jak u podobných projektů zvykem.
Za dobu své více jak tříleté existence si portál vytvořil pevné místo na českém a slovenském internetu, dokonce se stal jedničkou v oblasti problematiky fotbalového tréninku. Přibývající čtenářský ohlas byl motivací pro autory ke zkvalitnění obsahu, stejně jako k jeho postupnému rozšiřování.

V současné době se vedle fotbalové problematiky, která je a vždy bude dominantní, věnujeme problematice sportovního tréninku, regenerace, softwarových produktů, tak i problematice zdraví, respektive první pomoci.

V žádném případě se však nevěnujeme pouze tréninkovému procesu profesionálních mužstev, ale i těch výkonnostních i ryze amatérských. Samozřejmostí je, že vedle tréninku dospělých dáváme velký prostor fotbalovým cvičením pro mládež, které mají u nás převahu, protože chápeme, že situace v malých oddílech a klubech není jednoduchá.

Svým čtenářům-trenérům nabízí autoři komfort minimálně jednoho článku během dopoledne každého pracovního dne, plus bonusové články které vycházejí o víkendu, případně ty které jsou určené pouze pro registrované čtenáře.

Na stránkách vyšlo již přes 1300 článků a jednotlivých cvičení, nejen jim je však určen Katalog cvičení. Proč "Katalog cvičení" vznikl? a Co je cílem fungování "Katalogu cvičení"?

Hlavním důvodem je fakt, že web magazín českých a slovenských fotbalových trenérů www.trenink.com bojuje o přízeň Vás trenérů-čtenářů již více jak tři roky. Za tuto relativně dlouhou dobu vyšlo na jeho hlavní straně přes 1300 článků, v převážné většině průpravných a herních cvičení, průpravných a pohybových her. Protože www.trenink.com je webovým magazínem, tak na jeho hlavní straně pravidelně každý den vychází nový článek, které se pak chronologicky řadí za sebe.

To však není zcela vhodné pro následné prohledávání, respektive vyhledávání určitého konkrétního cvičení, sady, série nebo seriálu cvičení, které jsou si tematicky blízké a zaměřují na nějakou konkrétní činnost (přihrávání, střelba, rozcvičení, ...)

Důvodem vzniku tedy je snaha o uživatelsky přehlednější, srozumitelnější a pro Vás trenéry použitelnější katalogové rozdělení cvičení a her podle deseti - námi zvolených - základních tematických okruhu a následné rozdělení na podrobnější kategorie a podkategorie.

Cílem je jednoznačně usnadnit práci při hledání konkrétního cvičení, které ve formě článku vyšlo na stránkách magazínu a nabídnout kvalitní archiv článků. Do katalogu cvičení jsou zařazena vybraná původní, kvalitní a v praxi ověřená cvičení od autorů www.trenink.com.

Zaujal Vás projekt www.trenink.com, který je určen fotbalovým trenérům?

Hledáme nové tváře, nové šikovné trenéry-autory, novou autorskou krev, která nám pomůžou obsah, publikované články a cvičení oživit.

Zájem máme o trenéry-autory začátečníky i o jejich zkušenější kolegy. Stejně tak nerozhoduje zda trénujete přípravku, dorost nebo dospělé, zda trénujete první měsíc nebo načínáte dvacátou sezónu na trenérské lavičce. Zajímají nás různé pohledy a různé zkušenosti do trenérů, kteří mají různé podmínky ke své práci, kteří prošli různým vývojem.

Pokud si myslíte, že máte možnost - z oblasti trénování, tréninkového procesu a trenérského vzdělávání - nabídnout nějaký článek nebo příspěvek či dokonce přispívat pravidelně, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poskytneme bližší informace o možné spolupráci.

Někdy si můžete myslet, že nemáte co ostatním čtenářům nabídnout - opak může být pravdou. Možná jste přišli na nějaké vlastní cvičení, jiné řešení již uveřejněného cvičení, zajímavou praktickou zkušenost s nějakým cvičením nebo pouze postřeh či nějaký tip, který by ostatní uvítali a ocenili.

Pokud si tedy s tématem nejste jisti, velice rádi Vám pomůžeme, případně nasměrujeme Váš zájem odpovídajícím směrem. Nemusíte se tedy bát, že bychom vydali článek, který by byl Vaší či naší ostudou.

Vzhledem k velice širokému spektru našich čtenářů může být Váš článek určen pouze pro určitou věkovou kategorii nebo například specifický hráčský post (brankář, útočník, ...) - jinými slovy, oceníme a uveřejníme kvalitně zpracované příspěvky, které mohou přinést nové informace jak profesionálům, tak i naprostým začátečníkům.

Portál funguje na principu dobrovolnosti. Z toho také plyne jeden velmi důležitý závěr - jaký si trenink.com uděláte, takový bude.

/ Jiří Formánek, trenink.com

Nejnovější články