Zpět na » Ostatní » Portugalec Figo zatím žádného českého fotbalistu do Interu Milán nevybral

Portugalec Figo zatím žádného českého fotbalistu do Interu Milán nevybral

Portugalec Figo zatím žádného českého fotbalistu do Interu Milán nevybral © -

2

Líbilo se

24.09. - Vzácnou trofej pro šampiona fotbalové Ligy mistrů přivezl v pátek do Prahy ukázat sedmatřicetiletý Portugalec Luís Figo, jeden z nejlepších fotbalistů přelomu tisíciletí. Během tiskové konference známý Portugalec odpověděl na některé dotazy českých novinářů.

Figo na začátku tiskové konference přiznal, že o České republice toho mnoho neví. "Nikdy jsem neměl šanci hrát v Čechách, takže zdejší prostředí příliš neznám. Nicméně nemám na souboje s českým mužstvem moc dobré vzpomínky, ale to je v pohodě," usmál se při vzpomínce na čtvrtfinále ME 1996, ve kterém český tým Portugalce 1:0 porazil a pokračoval pak v cestě až ke stříbrným medailím.

Mladým fotbalistům Figo poradil, aby se neustále zlepšovali, podle něj nemůže dojít k sebeuspokojení. "Je těžké dávat rady mladým fotbalistům. Záleží na osobnosti člověka, navíc každá generace je trochu jiná. Dnešní mládí má mnohem lehčí život, díky moderním technologiím, řekl bych, že jsme to měli trochu složitější. Ale získat úspěch není lehké, musíte tvrdě pracovat a obětovat tomu skoro všechno. Bez toho nelze vytyčeného cíle dosáhnout," myslí si Figo.

Portugalec je jedním z mála fotbalistů, kteří v rámci španělské ligy hráli za Barcelonu i Real Madrid. V letech 1995 až 2000 hrál za Katalánce, poté dalších pět let v hlavním městě Španělska. "Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Ale po pěti letech v Barceloně jsem měl jiné cíle, toužil jsem po změně. V Realu jsem nakonec zažil dobré časy, mám na to období výborné vzpomínky. Ani v životě jsem neměl problém, i když rivalita je tam obrovská. Ale nyní pracuji pro Inter Milán, takže úspěch přeji jemu," upozornil Figo.

I když fotbal už aktivně nehraje, sedmatřicetiletý Figo se rozhodně nenudí. "V Interu jsem ředitel mezinárodních vztahů s UEFA a FIFA. Také působím jako ambasador portugalské reprezentace a nyní i projektu Unicredit Trophy Tour," upřesnil své nové funkce. "Bavili jsme se s Vladimírem Šmicrem a povídali si o některých mladých českých fotbalistech. Zatím mi ale nikoho do Interu Milán nedoporučil, takže jsem si ještě nikoho nevybral," dodal Figo s úsměvem na tváři.

Poté prozradil, na které mladé hráče se v současnosti velice rád dívá. "Myslím, že v každém velkém mužstvu jsou velmi dobří talentovaní fotbalisté. Mně se ale líbí Lionel Messi. Nebo v Arsenalu Fabregas. To jsou hráči, kteří mají největší perspektivu a schopnosti to někam dotáhnout," řekl Figo.

Už se sklopenou hlavou pak odpovídal na otázky týkající se současných výsledků portugalské reprezentace. "Odstartovali jsme špatně kvalifikaci. Domácí remíza s Kyprem a prohra v Norsku vyústila v odvolání trenéra Queiroze, měli jsme tam problémy. Trenéra jsme vyměnili minulý týden, v nadcházejících zápasech musíme zabrat, hrajeme o všechno, ale Češi jsou na tom podobně," nastínil.

Portugalcům chtěl z krize pomoci také kouč Realu Madrid José Mourinho, mělo však jít pouze o záskok na dva zápasy. "Nemyslím si, že dočasné angažování trenéra Mourinha by bylo dobrým krokem. Měli bychom mít dlouhodobou koncepci, takže až přijde vhodná chvíle, určitě se na lavičku národního týmu postaví," uzavřel úspěšný fotbalista.

Adam Tkadlec / Mediafax

Nejnovější články