Zpět na » Ostatní » Kam může zamířit Ščasná? Představení klubu UMEA

Kam může zamířit Ščasná? Představení klubu UMEA

0

Líbilo se

21.08. - Včera jsme jako první český portál informovali, že Pavlína Ĺ časná pravděpodobně přestoupí z Ă–rebre do klubu Umea. V květnovém rozhovoru pro FotbalPortal.cz Ĺ časná prozradila, že Umea je podle ní nejlepší klub nejen ve švédské lize, ale i na světě.

Ve švédské lize jako takové je divácký průměr přibližně patnáctset diváků na zápas, což rozhodně na ženský fotbal není málo. Na zápasy UMEY pak chodí tři až čtyři tisíce fanoušků!

V posledním finále ženské obdoby Champions League - UEFA Women's Cupu - prohrála UMEA ve dvojzápase s londýnským Arsenalem. Zatímco v mužském fotbale by byl Arsenal v zápase jasným favoritem, v UEFA Women's Cupu tomu bylo přesně naopak.


Marta (Zdroj: UIK.se)

V kádru UMEY se nachází několik reprezentantek včetně nejlepší hráčky světa Brazilky Marty nebo hvězdy týmu Ĺ védky Hanny Ljunbergové. Celý tým je však zkušený, jen pro představu: například Hanna Ljunberg odehrála za seniorskou ženskou reprezentaci 97 zápasů a vstřelila v nich 54 branek. Má stříbro z mistrovství světa 2003, evropské stříbro z roku 2001, vyhrála Letní olympijské hry v Atlantě 1996 i o čtyři roky později v Sydney, je vítězkou světového šampionátu z roku 1999, vítězkou UEFA Women's Cupu z roku 2003, trojnásobnou švédskou šampionkou a má i další výrazné úspěchy.


Hanna Ljunberg (Zdroj: UIK.se)


V týmu je však i několik talentovaných hráček, jako například Emma Berglund. Talentovaná osmnáctiletá obránkyně, která do týmu přišla před rokem z Täfteå IK. Zajímavostí je, že jejím fotbalovým vzorem je brazilský míčový kouzelník Ronaldinho. Jistě bude brzy i ona patřit stejně jako patří její vzor z Brazílie k nejlepším na světě.


Emma Berglund (Zdroj: UIK.se)


Soupiska týmu UMEA:

Brána: Ulla Karin Rönnlund (číslo dresu 1), Carola Söberg (21)
Obrana: Anna Paulson (2), Johanna Frisk (3), Karolina Westberg (4), Emma Berglund (5), Maria Bergkvist (90)
Záloha: Ma Xiaoxu (8), Madeleine Edlund (9), Hanna Ljungberg (10), Erika Karlsson (11), June Pedersen (12), Lise Klaveness (14), Ramona Bachmann (19), Marta (60)
Ăštok: Lisa Dahlqvist (7), Emelie Konradsson (15), Elaine (20)

Realizační tým: Andrée Jeglertz (hlavní trenér), Hans Aggling, Steve Galloway (oba asistenti trenéra), Patrik Nordström (trenér brankářek).

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/uik.se

Nejnovější články