Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Šéf UEFA Platini podporuje fanoušky v podílovém vlastnictví fotbalových klubů

Šéf UEFA Platini podporuje fanoušky v podílovém vlastnictví fotbalových klubů

Šéf UEFA Platini podporuje fanoušky v podílovém vlastnictví fotbalových klubů © -

0

Líbilo se

29.03. - Prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini stojí za příznivci, kteří by si rádi koupili majetkový podíl v jejich milovaném klubu. Podle Platiniho jsou totiž fanoušci jediní skutečně spjati s daným mužstvem, v pondělí o tom informuje agentura Reuters.

Šéf UEFA Platini podporuje fanoušky v podílovém vlastnictví fotbalových klubů

Prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini stojí za příznivci, kteří by si rádi koupili majetkový podíl v jejich milovaném klubu. Podle Platiniho jsou totiž fanoušci jediní skutečně spjati s daným mužstvem, v pondělí o tom informuje agentura Reuters.

Platiniho slova a podpora ze strany UEFA by tak mohla britským příznivcům pomoci ke získání práva kupovat vlastnické podíly v klubech. Svým prohlášením může šéf evropského fotbalu také ovlivnit britskou labouristickou stranu, která by mohla zaručit fanouškům až 25 % podíl v klubu. Teoreticky by se tak mohlo snížit riziko zadlužování klubů, které povětšinou vlastní zahraniční investoři.

"Myslím, že je to skvělá myšlenka ... fanoušci budou do klubů investovat a hájit jejich pravé identity. Fanoušci jsou tu pořád, pořád sledují zápasy," nechal se na tiskové konferenci v Bruselu slyšet Platini.

Na základě rozhodnutí UEFA tak každá vláda ve své zemi může rozhodnout o tom, kdo bude moci kupovat podíly v klubech. Platinimu se velmi zamlouvá španělský systém, kde například Barcelonu a Real Madrid vlastní fanouškovské skupiny zvané socios.

/ Mediafax

Nejnovější články