Zpět na » Ostatní » Weiss: Spartak může jít přes Celtic

Weiss: Spartak může jít přes Celtic

0

Líbilo se

14.08. - Vladimír Weiss, bývalý trenér moskevského Saturnu a v současnosti znovu Artmedie Petržalka, se krátce zamyslel nad šancemi Spartaku Moskva na ruský titul, ale také nad dvojzápasem třetího předkola ligy mistrů, kde vedoucí tým ruské Premier Ligy čeká skotský Celtic Glasgow.

"Snažím se ruskou ligu stále sledovat amůžu říct, že vedení Spartaku je zasloužené. S pětibodovým náskokem na druhý Zenit má perfektní šanci na zisk titulu," odhaduje vývoj ligové soutěže Weiss.

Slovenský trenér dává Spartaku šanci také v postupu do hlavní soutěže Ligy mistrů. První zápas se odehraje v moskevských Lužnikách už ve středu. Co se týče Celticu, může Weiss rozdávat bohaté zkušenosti, vždyť před dvěma lety dokázal s Artmedií slavný skotský velkoklub vyřadit. Celtic tehdy utrpěl na Slovensku těžký debakl v poměru 5:0.

"Spartak má v posledních zápasech dobrou formu, takže mají šanci i proti Celticu. Roman Pavljučenko už je v pořádku a předvádí výtečné výkony, bohužel další klíčový hráč Martin Jiránek se zranil. Jeho zkušenosti by byly potřeba, ale Stanislav Čerčesov má za Martina dostatek náhradníků. První zápas se hraje na Lužnikách, kde je umělá tráva, což Spartaku vyhovuje, ale pro Celtic to bude hodně nezvyklé. Je těžké říkat nějaké předpovědi, ale myslím, že vítězství o dva góly by Spartak bral. Důležitá bude i podpora publika. Spartak má dle mého názoru nejlepší fanoušky v Rusku a ti umí vytvořit podobnou kulisu jako v Glasgowě," odhaduje šance Spartaku vladimír Weiss.

Martin Vymyslický / sport-express.ru

Nejnovější články