Zpět na » Ostatní » Dozvuky utkání na Letné

Dozvuky utkání na Letné

0

Líbilo se

25.10. - Především střevní viróza, která postihla sparťanský tým je podle lodivoda pražské Sparty Michala Bílka hlavním viníkem prohry jeho týmu v utkání s Curychem. Sparta si tedy bude muset tříleté čekání na domácí výhru v evropských pohárech znovu prodloužit.

„Pět hráčů nemohlo nastoupit, dalších sedm nastoupilo se zdravotními problémy, to se muselo na výkonu týmu podepsat. Třeba Došek by za normálních okolností za tohoto stavu vůbec nenastoupil.“ Řekl Bílek.

Přesto se sparťané v úvodu zápasu prosazovali do šancí a dokázali vstřelit vedoucí gól. „Zhruba od 30. minuty se na nás začínalo projevovat vysílení. Toho soupeř dokázal využít a vyrovnat. Když jsem pak viděl v kabině hráče, bylo mi jasné, že tento zápas bude velmi těžké vyhrát.“ Shrnul trenér důvody neúspěchu.

Lékař letenského týmu MuDr. Váchal byl v permanenci již od odpoledne, kdy se k němu začali scházet hráči při předzápasovém soustředění. „ Byly to obtíže týkající se trávícího traktu spojené s mírnou teplotou a celkovou slabostí. Hráči, kteří měli obtíže největší, byli dovezeni na vyšetření do nemocnice pro stanovení diagnózy. Výsledky vyšetření budou známy až během několika dnů.“ Uvedl doktor Váchal. Zda Sparta bude schopna odehrát v neděli ligový zápas s Kladnem je otázka.“ Byla nám dána naděje, že během několika dnů by mohl být stav hráčů znovu v pořádku. Musíme počkat na výsledky vyšetření.“ Není ani jasné z čeho se nákaza vyvinula. „Těžko určit, zda to mohlo být z jídla nebo zda to bylo infekčního původu.“ Uzavřel Váchal.

Na dotaz týkající se šancí Sparty na postup do jarních bojů Bílek uvedl: „Curych je určitě kvalitní soupeř, nicméně jsme dnes chtěli zvítězit. Do poháru UEFA jsme nevstoupili dobře a situace se nám významně zkomplikovala.“ Zalitoval Bílek.

Sparťanského trenéra také mrzely pokřiky „Bílek ven“ a „Došek ven“, které se začaly ozývat z tribun. „Není to snadné, když se v takových situacích se fanoušci obrací proti vlastnímu týmu. Nejde o mě, ale pro Libora Doška je to nespravedlivé. Je jasné, že se fanoušek zlobí, když jeho tým nevyhrává, ale teď mi to připadá trochu nefér.“ Dodal Bílek.

Kouč Sparty zakončil své vystoupení optimisticky. „Věřím, že tým co dnes hrál má na to vyhrávat zápasy a sbírat důležité body. Až budeme kompletní, budeme zas vítězit.“

Jeho trenérský kolega z Curychu Bernard Challandes uznal, že měl jeho tým v prvních 25 minutách problémy. “Zápas jsme nezačali dobře především takticky. Nedokázali jsme zastavovat akce Sparty po křídlech, odkud hrozila. Branka, kterou jsme inkasovali, byla zasloužená.“ I přes neoslnivou hru plnou nepřesností hosté dokázali otočit zápas a dovést ho do vítězného konce.

Hodnej Pán / FotbalPortal

Nejnovější články