Zpět na » Ostatní » Očima fanoušků: „A“ jako…absurdita

Očima fanoušků: „A“ jako…absurdita

Očima fanoušků: „A“ jako…absurdita © sxc.hu - Očima fanoušků

0

Líbilo se

13.11. - Přinášíme Vám úvodní díl zbrusu nové rubriky s názvem "Očima fanoušků", kde máte šanci uveřejnit své názory, glosy a komentáře. O premiérový díl se postaral Robin Kasprzyk.

„A“ jako...absurdita

První písmeno abecedy, v angloamerických zemích taktéž velká jednička. „A“ je však také prvním písmenem v názvu země, která momentálně nabízí podívanou zvanou fotbal numero uno. Ano (opět si všimněme onoho „A“ v souhlasu), řeč je o Anglické fotbalové lize.

Je to však ještě pořád Anglie? Hrdý lev ve znaku Barclays Premier League jistě odpustí, ale dávno ne. Top liga potřebuje top peníze a ty se v Anglii jen tak sehnat nedají. Zůstalo tak ještě něco hrdým Angličanům?

Pohled do tabulky je výmluvný. Ligu vedou Rusové nadupaní zemním plynem. V době rozmachu ekologie silným to atributem. Kdo ví, před pár desítkami let by tuto ligu mohl klidně vést třeba Olaf Samuellson - švédský dřevařský magnát či uhlobaron odkudsi ze Severní Moravy - Franta Kucharczyk. Jiná doba však světu vládne a tak zůstaly těmto odvětvím ke sponzoringu snad jen 1. Západoevropská liga šachu a Asijský šampionát v petanque. Pojďme však zpět na ostrovy. Není to žádná sranda, pořídit si jako hračku Top fotbalový klub. A jsme opět u onoho „A“. Vždyť druhému Liverpoolu šéfují Yankeeové z Ameriky, Arsenal hraje na Emirates Stadium a stejným směrem se vydal také tábor „Citizens“, když byl zakoupen arabským šejkem. Že je těch Áček na vás najednou moc? Ehm...na mě také, ale tenhle trend zdaleka nekončí. Afričané chtějí Portsmouth! Co bude dál? Albánský drogový kartel koupí Everton? Andorský král bude pumpovat prachy do Wiganu? Australský surfař utopí své těžce vydělané peníze v Newcastlu a Usáma bin Ládin si v Afghánistánu řekne, že terorismus už je nuda a své zraky upře k Middlesbrough?

Absurdní? Ano, samozřejmě, ale do jaké míry?Líbí se Vám tento článek? Chcete se také vyjádřit k určitému fotbalovému tématu? Nebo chcete jen glosovat výkony svého oblíbeného týmu? Právě teď máte šanci! FotbalPortal Vám dává příležitost v rubrice Očima fanoušků. Své náměty, glosy, komentáře, názory či připomínky posílejte na [email protected].

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články