Zpět na » Ostatní » Kocián zůstává u slovenské reprezentace

Kocián zůstává u slovenské reprezentace

0

Líbilo se

20.09. - Nejdůležitějším bodem čtvrtečního zasedání výkonného výboru Slovenského fotbalového svazu bylo hodnocení nedávných dvou kvalifikačních střenutí proti Irsku (2:2) a Walesu (2:5), po kterých svěřenci trenéra Jána Kociana definitivně ztratili šanci postoupit na EURO 2008 do Rakouska a Ĺ výcarska.

Výkonný výbor vyslovil svojí důvěru devětačtyřicetiletému trenérovi Kociánovi.

"Mohu potvrdit, že na na výkonném výboru dokonce nepadl ani jede návrh na jeho odvolání. K práci pana Kociána máme sice určité technické připomínky, i nadále má však naší plnou důvěru. Po každém takovém zápase jako byl ten s Walesem, je pochopitelní kritika nejen na adresu renéra, ale i hráčů. Je třeba však připomenout, že naše reprezentace má rovnocenné podmínky jako mužstva z prvního či druhého výkonnostního koše. Měli jsme v přípravě velmi kvalitní soupeře a v tomto trendu se budeme snažit pokračovat. Využili jsme proto i volný říjnový asociační termín a 16. nebo 17. října nastoupíme na půdě Chorvatska proti momentálně desátému týmu v žebříčku FIFA, "sdělil novinářům šéf svazu František Laurinec.

Laurinec dále zdůraznil, žeza vzor si v tomto případě berou Slováci Francii nebo Anglii. "Ani tam nemají velmi oslnivé výsledky, ale rozhodně na ně nereagují odvoláním trenéra. Nechceme se tedy ubírat cestou balkánkých států či krajin bývalého Sovětského svazu. Už necelých čtyřiadvacet hodin po zápase s Walesem se uskutečnila pracovní schůzka, které se kromě mě zúčastnil trenér Kocián, víceprezident svazu zodpovědný za reprezentaci Stanislav Strapek, manažer národního týmu Anton Ondruš, generální sekretář svazu Miloš Tomáš a trenér Jozef Vegloš," doplnil Laurinec a dodal: "S vychladladnutými hlavami jsme si vše vydiskutovali a snažili jsme najít východisko. Je jen na nás, či a jak se z toho celého poučíme."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články