Zpět na » Ostatní » Zenit Petrohrad jde do čela

Zenit Petrohrad jde do čela

0

Líbilo se

23.09. - Po odehrání 24 kol ruské Premier ligy se do čela tabulky dostal Zenit Petrohrad, kde působí český záložník Radek Ĺ írl. Hráči Zenitu zaznamenali vysoké vítězství na hřišti Rubinu Kazaň, druhý Spartak Moskva naopak v dramatickém duelu nestačil na Lokomotiv Moskva.

Sobotní duely přinesly zejména vysoké vítězství FK Moskva nad konkurenčním Dynamem v poměru 4:1. Roman Hubník i Tomáš Čížek nechyběli v sestavě domácích, Čížek dokonce vstřelil druhou branku svého týmu. Na straně druhé se stala věc zcela nevídaná - obránce Denis Kolodin, který už vstřelil letos sedm branek z pokutových kopů, tentokráte selhal. I proto jeho tým prohrál a spadl na šestou pozici, FK Moskva zůstává třetí.

Oba čeští brankáři, Marek Čech a Antonín Kinský, vychytali svým týmům vítězství, Čech dokonce s nulou.

Nedělní duely přinesly tuhé boje o čelo tabulky. Spartaku Moskva nestačil ani hattrick kanonýra Romana Pavljučenka k bodovému zisku na hřišti Lokomotivu. Domácí zvítězili díky dvěma brankám znovuzrozeného kanonýra Petera Odemwingieho, "zlatý gól" vstřelil v poslední minutě Marko Asatiani. Spartak se tak po dlouhé době ocitl mimo první příčku tabulky.

Tam se posunul Zenit Petrohrad, který si s Radkem Ĺ írlem v sestavě v pohodě dokráčel pro vítězství 4:1 na hřišti Kazaně. Dvakrát se trefil Pogrebnjak.

Roman Pavljučenko se třemi góly vyšvihl do čela tabulky střelců, momentálně má na kontě celkem 13 zásahů. Druhý Roman Adamov z FK Moskva má 12, o jeden gól méně nastřílel třetí Vagner Love.

Výsledky 24. kola Premier ligy:

Lokomotiv Moskva - Spartak Moskva 4:3 (30. a 68. Odemwingie, 42. Syčev, 90. Asatiani - 11., 20. a 76. Pavljučenko)
Samara - Tomsk 1:1 (63. Mudžiri z pen. - 9. Maznov)
CSKA Moskva - Perm 1:0 (60. Zho)
Kazaň - Zenit Petrohrad 1:4 (82. Petrovič - 18. a 57. Pogrebnjak, 22. Zirjanov, 74. Denisov)
Vladivostok - Krasnodar 1:0 (52. Strelkov)
Nalčik - Saturn Moskva 1:3 (18. Sumeiko - 17. Jevsejev, 55. Česnauskis, 90. Ivanov)
FK Moskva - Dynamo Moskva 4:1 (21. Adamov, 43. Čížek, 82. Bystrov, 83. Ivanov - 31. Kombarov)

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Nejnovější články