Zpět na » Ostatní » A Torcida již úřaduje!

A Torcida již úřaduje!

0

Líbilo se

27.09. - AKTUALIZOVĂ�NO ! Přinášíme Vám čerstvé informace o tom, co se děje ve Splitu pod nátlakem fanouškovské skupiny Torcida. Ta totiž uspořádala ve městě petici za změnu vedení Hajduku Split!

Jak jsme již v týdnu zmiňovali v novinkách, odstoupil prezident klubu Branko Grgič z důvodu špatných výsledků mužstva. Věc u nás naprosto nepochopitelná, nikdo si nedokáže představit, že by po špatných výsledcích Sparty vyhodil sám sebe pan Křetínský, že?!

Nicméně fanouškovská skupina Torcida, která má na chod klubu zásadní vliv, zorganizovala ve Splitu protestní petici. Její cíl je zhruba takový, že když odešel z klubu prezident, tak už požadují kompletní změnu vedení. Ve své podstatě mají zájem na tom, aby Hajduk přešel přímo pod město Split. U stánků bylo „oběšeno“ na provazu šest bílých triček s nápisy, která demonstrovala Grgičovy chyby:

„200 hráčů za sedm sezón“, „Shelbourne“, “Debrecen“, „Čiro Blaževič“, „Případ Andrić, Damjanović, Gabrić“ a „ 16 trenérů za sedm sezón“.

Ne všichni Splitčané jsou však jednotni. Především starší generace vzpomínají na úspěchy Grgiče a stěžují si, že kvůli fanouškům Torcidy již nemohou chodit na fotbal bez obav, že jim někdo ublíží, či rozbije auto u stadionu. Nicméně petici Torcidy podepsalo během odpoledne na 4500 lidí.

Předseda výboru Hajduku Dr. Ante Nosič plánuje schůzi s hráči a trenérem, kde bude hráčům jasně naznačeno, že když jezdí automobily BMW, tak budou jezdit také po hřišti po vlastních nohách! Dále dodává:“ Zajistíme nového předsedu klubu, ale po hráčích očekáváme, že budou bojovat o titul a budou ochotni se o dres Hajduku sportovně poprat. Grgič toho pro Hajduk udělal mnoho, srovnávám ho s nejlepším prezidentem klubu v historii Tito Kiriginem, takže teď je na hráčích, kteří ho de facto vyštvali, aby přinesli slávu Hajduku zpět!“

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve čtvrtek proběhl za zavřenými dveřmi slibovaný pohovor mezi hráči, trenérem Krešičem a předsedou výboru Hajduku Nosičem. "Jednání proběhlo mezi čtyřmi zdmi a tam také zůstane," utnul dotazy novinářů na toto téma Nosič a pokračoval:"Hráčům chci poděkovat za slušný výkon v domácím poháru, kdy vyhráli 9:1 v Molvamu. Čtyřikrát se trefili Kalinič a Makarin, rozehrál se konečně Verpakovskis. Gól dal i Rukavina, který by měl v sobotu v Ĺ ibeniku vést Hajduk proti svým bývalým, protože Kalinič bude stát za karty."

Trenér Krešič také nastínil budoucí koncepci mužstva, kdy se očekává jednoznačný hon na Dinamo, kterému se přestalo dařit a všeobecně se očekává, že si zavře cestu do pohárové Evropy v Amsterodamu. Prvořadým úkolem je uspět v sobotu v Ĺ ibeniku.

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články