Zpět na » Ostatní » Schválen etický kodex

Schválen etický kodex

0

Líbilo se

28.09. - Na pátečním zasedání Rady Slovenského fotbalového svazu na Donovalech schválili jeho členové návrh Kodexu fotbalové etiky, který minulý týden na svém zasedání schválil již i Výkonný výbor SFZ.

"Jde o základní dokument zásad etiky ve fotbale. Měli by se jím řídit všichni, kterých se to týká - hráči, funkcionáři, agenti. Definuje pojmy dar, úplatek, etické a neetické jednání, všechno to, podle čeho by měl fotbal fungovat. Etický kodex připravil tým expertů - právníků v čele s ombudsmanem Pavlom Kandráčem, který projekt předkládal a měl by stát i v čele etické komise. Ta by měla dohlížet na dodržování etického kodexu," řekl pro agenturu SITA manažer a mluvčí svazu Ivan Čeredejev.

Rada SFZ mluvila i o návrhu nových svazových stanov. V rámci diskuze schválila filozofii oděělení profesionálního a amatérského fotbalu. "Každý z nich by měl mít svůj vlastní řídící orgán, přičemž by nebyla porušena jednota fotbalového hnutí. Model je převzatý z vyspělých evropských fotbalových krajin. Tato filozofie by měla být promítnuta do návrhu stanov. Všechno bude zastřešovat Slovenský fotbalový svaz, který bude reprezentovat slovenský fotbal směrem do zahraničí," poznamenoval dále Čeredejev.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články