Zpět na » Ostatní » V Trnavě se očekává rekordní návštěvnost

V Trnavě se očekává rekordní návštěvnost

0

Líbilo se

28.09. - Ani prohra fotbalistů trnavského Spartaku v předcházejícím kole Corgoň ligy v Petržalce neodradí fanoušky bílých andělů přijít v neděli v šest hodin odpoledne na stadion Antona Malatinského v očekávaném rekordním počtu.

V zápase jedenáctého kola nejvyšší tamější soutěže je čeká duel tradičních rivalů Spatrak Trnava - Slovan Bratislava a fanouškovské tábory se i podle diskuzí na internetových stránkách domácoho fanklubu chystají na velký boj. Jak však potvrzují komentáře červeno-černýc, stále doznívá téma vracející se k nedělnímu megapochodu v ulicích Bratislavy a negativní prezentace ze strany některých médií.

Sílí hlavně kritika směrem k fanouškovské bojové zástavě nesené na čele pochodu se symboly fašismu a porovnávající trnavské příznivce s neonacisty. Jeden z fanoušků FC Spartaku Radovan Sersen žádá prostřednictvím internetové stránky fanklucu spartak.sk veřejné ospravedlnění od televize JOJ. Ve svém prohlášení poukazuje na to, že pochod přísně monitorovali desítky příslušníků Policejního sboru Slovenské republiky, kteřé mají chránit hodnotu, zákony a ústavu Slovenské republiky a nikdo z nich neobvinil ani nepředvedl žádného účastníka pochodu.

"Je nanejvýš opovážlivé a dehonestující nazývaz kteréhokoliv fotbalového fanouška, jakého si přeje nejeden klub na Slovensku, jako neonacistu a podporovatele hnutí podporujících násilí a rasismus," uvídi ve svém veřejném prohlášení fanoušek Sersen, který ádá vyvodit postihy pro tvůrce relace z TV JOJ i ze strany klubu a města.

Předseda představenstva FC Spartak Ladislav Kuna se k tomuto tématu nechtěl vyjadřovat. Vedoucí mužstva Ján Drábik je přesvědčený, že transparent, na který do nynějška nikdo nezareahoval, i když visel na stadionu již několik zápasů, nemá nic společného se symboly fašismu.

"Možná autoři transparentu se inspirovali klubovými barvami - červená, černá a bílá, ale na posouzení, zda došlo k porušení zákona, jsou v tomto případě policisté," dodal Drábik.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články