Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Trenér posledního Sence vyhazov nedostal

Ostatní - Trenér posledního Sence vyhazov nedostal

0

Líbilo se

27.09. - Vedení slovenského fotbalového klubu FC Senec, kterému po desátém kole Corgoň ligy patří bez jediné výhry poslední dvanáctá příčka tabulky s třemi body, se snaží řešit nelichotivou situaci angažováním zkušených hráčů.

Po srpnovém příchodu třiatřicetiletého Marka Uljakyho se v týmu objevil i šestatřicetiletý Attila Pinte, který dosud působil ve funkci hrajícího trenéra v týmu účastníka čtvrté nejvyšší soutěže - třetí liga, skupina Západ - Ĺ TK Ĺ amorín.

"V sezonách 1993 až 95 jsem trénoval Dunajskou Stredu, kde Attila patřil mezi lídry mužstva. Potom jsem byl v Interu Bratislava a Pinteho jsem opět přivítal v týmu. Mezi námi je hlubší vztah, založený na důvěře. Už má šestatřicet let a já Attilův věk respektuju, určitě může našemu týmu ještě pomoci. A to i navzdory tomu, že ligové soutěže, které hrají Ĺ amorín a Senec, se určitě nedají porovnávat. Očekávám od něho, že přinese do našeho mužstva větší pocit sebevědomí, zejména v domácích zápasech a bude přínosem na trávníku i v kabině," řekl v rozhovoru pro agenturu SITA viceprezident, spolumajitel a manažer FC Senec Jozef Valovič a dodal: "Myslím si, že naše mladé mužstvo může se dvěmi zkušenými harcovníky Uljakym a Pintem podávat lepší výkony. Attila by měl být trenérům k dispozici již v pátečném zápase jedenáctého kola proti Ružomberoku."

Bývalý jednatřicetinásobný reprezentant Slovenska oblékal v bohaté aktivní kariéře drsy Spartaku Komárno, Dunajské Stredy, Dukly Sušice, Dusly Ĺ aĺa, Interu Bratislava, Panioniosu Atény, Rimavské Soboty, Artmedie Petržalka, Ferencvárosu Budapešť a Družstevníka Báč.

Senčané ztrácejí na aktuální předposlední tým Corgoň ligy AS Trenčín čtyři body, v případě úspěšného zápasu s Ružomberokem a prohry Trenčína v Nitře by se na svého nejbližšího soupeře v boji o záchranu v nejvyšší soutěži dotáhli na jediný bod.

"Určitě chceme jít výše. Momentálně bodové postavení v tabulce neodpovídá kádru i podmínkám, které jsou v Senci. V některých případech se od nás odvrátilo i štěstí, v této chvíli bychom mohli mít na svém kontě reálně tak osm či devět bodů. V posledním období jsme narazili i na těžké soupeře," doplnil Valovič.

Většinou pokud se týmu nedaří, odnese to trenér. "V případě našeho hlavního kormidelníka Ivana Galáda tato situace neplatí. S určitostí bude sedět na lavičce v nejbližším ligovém střetnutí proti Ružomberoku. Ve středu jsme s majitel klubu Danielem Jammerem na zasedání správní rady mluvili o současné situaci v seneckém klubu, Shodli jsme se na tom, že každý hráč musí přidat a zlepšit svoje inviduální výkony, na trenérském poli zase očekáváme zlepšení v taktickém vedení zápasů. Mladý kádr jsme doplnili i o zkušenější fotbalisty, ke kterým můžeme kromě Ujlakyho s Pintem přiřadit i Drahna, Papaja, Kozára či brankáře Slovenčiaka. Věřím, že se toto všechno odrazí i na lepších výsledcích mužstva," dodal Valovič.

Fotbalisté FC Sence naposledy zabodovali v sedmém kole Corgoň ligy doma proti Zlatým Moravcím, když zápas skončil 1:1. V posledních třech zápasech tahali za kratší konec - v osmém kole prohráli v Žilině 0:2, v devátém kole doma s Artmedií Petržalkou 2:3, v desátém kole na Tehelném poli se Slovanem Bratislava 0:3; navíc minulý týden skončili svoje účinkování i ve Slovenském poháru, když ve druhém kole prohráli v domácím zápase s Nitrou 1:3.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články