Zpět na » Ostatní » Korupce v Brazílii - nové důkazy jsou na světě

Korupce v Brazílii - nové důkazy jsou na světě

0

Líbilo se

27.09. - Neopatrný výrok bývalého prezidenta brazilského fotbalového klubu Corinthians v telefonickém rozhovoru postavil do stínu pochybností mistrovský titul, který tým získal v roce 2005.

Brazilský sportovní tribunál totiž začal vyšetřovat, co znamenala slova Alberta Dualiba v policií odposlouchaném telefonátu s ředitelem mužstva, že Corinthians se staly mistry jen díky tomu, že šampionát byl ovlivněný.

"Budeme mluvit se zainteresovanými osobami a shromáždíme všechny dostupné důkazy, které by vysvětlily tento výrok. Požádáme o spolupráci i federální policii," řekl generální prokurátor brazilského nejvyššího sportovního soudu Paulo Schmitt.

V případě, že vyšetřovatelé dospějí k závěrů, potvrzující podvod ze strany Corinthians, klub může přijít nejen o titul, ale i o příslušnost mezi elitou. Brazilský šampionát předcházelo v roce 2005 odhalení manipulace s průběhy zápasů a z toho důvodu se zopakovalo jedenáct střetnutí, jejichž výsledky nakonec vynesly na čelo Corinthians o tři body před Internacionalem.

Tým z Porto Alegre by šampionát vyhrál v případě, že zůstanou v platnosti výsledky zápasů vedených zkorumpovaným rozhodčím Edilsonem Pereirou de Carcalho, který přijímal úplatky od sázkařů. V závěru soutěže navíc Internacional utrpěl od Corinthians prohru zásluhou chybně odpískaného pokutového kopu. Doteď se však nepodařilo dokázat, že za rozhodčími stáli konkrétní osoby ze zákulisí klubů.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články