Zpět na » » Drogba končí v Galatasaray. Kam povedou jeho další kroky?

- Drogba končí v Galatasaray. Kam povedou jeho další kroky?

Drogba končí v Galatasaray. Kam povedou jeho další kroky? © fourfourtwo.com - Didier Drogba opouští Galatasaray

2

Líbilo se

19.05. - Didier Drogba nebude dále pokračovat ve svém tureckém angažmá v Galatasaray Istanbul. Jeho kontrakt vyprší na konci června a šestatřicetiletý útočník včera potvrdil, že jeho budoucnost nebude dále spojena s Galatasaray. Kde nakonec zakotví, ještě neprozradil. Momentálně se soustředí na nadcházející mistrovství světa.

Didier Drogba přišel do Galatasaray v lednu loňského roku, když před tím strávil půl roku v čínském klubu Shanghai Shenhua. V loňské sezóně vyhrál s Galatasaray tureckou ligu i turecký superpohár. V letošním ročníku postoupil s tureckým týmem do osmifinále Ligy mistrů, kde však vypadl s jeho milovanou Chelsea.

Letos skončilo Galatasaray v lize druhé, za městským rivalem Fenerbachce. Didier Drogba si připsal 10 ligových branek a 2 góly přidal v Lize mistrů.

Nyní se cesty Galatasaray a zkušeného útočníka z Pobřeží Slonoviny rozdělí. Drogba prohlásil, že v klubu neprodlouží smlouvu.

„Galatasaray bude navždy v mém srdci. Jsem hrdý na to, že jsem reprezentoval tento tým.“

„Nepřišel jsem sem kvůli penězům. Kdybych chtěl peníze, zůstal bych v Číně. Přišel jsem do Turecka hrát fotbal, znovu cítit tu vášeň. Vstřelil jsem gól Fenerbachce i Besiktasi, takže si myslím, že jsem našim fanouškům přinesl pocity štěstí.“

Přiznal, že velký vliv na jeho rozhodování o tom, že zamíří do Turecka, měli dva lidé - José Mourinho a Wesley Sneijder.

„José Mourinho a Wesley Sneijder měli velký vliv na to, že jsem se rozhodl podepsat v Galatasaray. José mi řekl: „Pokud do toho půjde Wesley, měl bys taky.“ Tak jsem přišel.“

„Byla to skvělá možnost zahrát si vedle Wesleyho.“

Nyní se Drogba soustředí na nadcházející mistrovství světa v Brazílii. Bude to pro něj již třetí světový šampionát a vzhledem k jeho věku s největší pravděpodobností i poslední.

Kam dál?

Michal Čermák / goal.com, fourfourtwo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články