EURO 2012: Po brankách Lescotta a Nasriho remizovala Francie s Anglií 1:1
© zimbio.com - Joleon Lescott
1
11.06. -
Za nepříznivých klimatických podmínek sehrála Francie s Anglií úvodní utkání skupiny D, které skončilo spravedlivou remízou. O jediné branky zápasu se postaral nejdříve Lescott a poté skóre srovnával Nasri.
Francie - Anglie 1:1 (1:1)
Branky: 30. Lescott, 39. Nasri
Pokud někdo v dnešním horkém dni na Ukrajině očekával to nejlepší z dosavadních zápasů Eura, musel být obrovsky zklamán. Francie s Anglií odehrály spíše „uspávací“ zápas, který sice nabídl dvě pohledné branky, ale to bylo z celého zápasu vše. Lídr skupiny proto zatím není známý, což lze brát jako vhozenou rukavici do druhého zápasu mezi Švédskem a Ukrajinou.
Roy Hodgson trochu překvapil v sestavě, když do zápasu poslal osmnáctiletého mladíka Oxlade-Chamberlaina. Ten bohužel nezahrál jedno ze svých nejlepších utkání, ale zároveň se ani nedá říct, že by svým výkonem zklamal. Jinak šel Albion do zápasu v očekávané sestavě, taktéž i Francie.
Začátek utkání napověděl, v jakém duchu bude probíhat i jeho zbytek. Oba týmy se snažily postupně rozehrávat a neudělat zbytečné chyby. Do první šance se dostal Nasri, který napřáhl z dálky a jen těsně minul tyč branky, v níž stál Joe Hart.
Další šance už patřila Albionu. Ashley Young našel krásným pasem Jamese Milnera, který dokázal Llorisovi udělat kličku, ale poté z úhlu netrefil prázdnou branku. Pak jsme se už dočkali první branky. Volný přímý kop rozehrával Steven Gerrard a po jeho přesném centru se dokázal hlavou prosadit Joleon Lescott. Anglie šla do vedení, ze kterého se však příliš dlouho radovat nemohla. O pět minut později se Hartovi ještě podařilo vychytat Diarru, ale poté už nedokázal zlikvidovat střelu Nasriho. Ta byla mířená přesně k tyči a ještě před Hartem skočila, což brankáři Manchesteru City situaci obrovsky ztížilo.
V prvním poločase se toho už více nestalo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1 a zároveň by se po prvních pětačtyřiceti minutách jen těžko hledal lepší tým. Hrálo se vyrovnaně, míč šel ze strany na stranu a i počet šancí byl téměř vyrovnaný.
Druhý poločas vypadal, jako kdyby se hráči v šatně domluvili, že se v dusném počasí nedá hrát fotbal, a tak se o body podělí. Na výraznější šanci se čekalo až do 75. minuty, kdy se po individuální akci prosadil Ribéry, ale Hart jeho střelu dokázal lapit.
Ve třetí minutě nastavení se k poslednímu střeleckému pokusu propracoval Karim Benzema, a i když Hart jeho střelu viděl na poslední chvíli, dokázal si s ní poradit. Zápas skončil nerozhodně 1:1 a do čela skupiny D by se tak mohlo posunout Švédsko nebo Ukrajina.
Sestavy:
Francie: Lloris - Debuchy, Rami, Mexés, Evra - Nasri, Cabaye (Ben Arfa), Diarra, Malouda (Martin), Ribéry - Benzema
Anglie: Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard, Parker (Henderson), Oxlade-Chamberlain (Defoe) - Young - Welbeck (Walcott)
Rozhodčí: Nicola Rizzoli (Itálie)
Branka Joleona Lescotta
Nasriho gól
Veškeré informace o Euru 2012 naleznete zde.
Kam dál?
- Skupina D: Francie s Anglií v zápase o první místo, Ukrajina začne Euro se Švédskem
- Chorvatsko potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad Irskem 3:1
- Skupina C: Italové svou hrou překvapili a proti Španělsku berou zaslouženě bod
Redakce / FotbalPortal.cz
Byli jste spokojeni s vývojem zápasu?
Průměr (6)
Nudný zápas (4)
Uklávám Váš hlas.
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
MS 2026: Duel Pobřeží slonoviny s...
Jedním z nejzajímavějších duelů úvodního kola mistrovství světa 2026 bude souboj Pobřeží slonoviny s Ekvádorem. V... -
Australský fantom Beach vychytal...
Turecko je pasováno do role jednoho z černých koní. I přes dobrý výkon v úvodním zápase ale přichází komplikace.... -
Skotsko vybojovalo výhru nad...
Skotsko se na mistrovství světa dostalo po 28 letech. Hned na úvod úvodní skupiny muselo porazit nováčka z Haiti. Na papíře to... -
MS 2026: Nizozemsko vs. Japonsko....
Jeden z nejatraktivnějších zápasů úvodních dnů mistrovství světa 2026 nabídne souboj Nizozemska s Japonskem. Dva... -
MS 2026: Německo začíná proti...
Německo vstoupí do mistrovství světa 2026 soubojem s Curaaccedil;aem. Papírově jde o jeden z nejjednoznačnějších zápasů... -
Vinícius jako jednooký král mezi...
Brazílie je pod obrovským tlakem. Carlo Ancelotti na lavičce a hvězdný útok. Hned na úvod ale přišla megavýzva v podobě... -
První překvapení je na světě....
Švýcarsko do Ameriky přijelo s týmem, kde má každý hráč základní sestavy průměrně 70 reprezentačních zápasů na...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



