Zpět na » Skotsko: Premiership » Brendan Rodgers se stal novým manažerem Celticu. Podepsal na 12 měsíců

Brendan Rodgers se stal novým manažerem Celticu. Podepsal na 12 měsíců

Brendan Rodgers se stal novým manažerem Celticu. Podepsal na 12 měsíců © sportinglife.com - Brendan Rodgers

0

Líbilo se

20.05. - Brendan Rodgers si po vyhazovu z Liverpoolu našel nový klub a dnes podepsal smlouvu na 12 měsíců se skotským Celticem. 43letý manažer se na jednání v Irsku dohodl s hlavním akcionářem klubu Dermotem Desmondem na převzetí klubu po Ronnym Deilovi, jenž opustil Celtic po nedělní výhře 7:0 nad Motherwellem.

Deila během svého dvouletého působení na Parkhead vyhrál se slavným glasgowským klubem dva ligové tituly, přičemž Celtic slavil pod jeho vedením již pátý mistrovský titul ve skotské Premier League v řadě.

Rodgers si nový klub hledal od říjnového vyhazovu z Liverpoolu, se kterým se rozloučil po třech a půl letech na Anfield Road kvůli nevydařenému startu do sezóny.

Bývalý lodivod Swansea se hned během své první sezóny v klubu umístil s Liverpoolem na sedmé příčce tabulky a následující rok mu jen dva body chyběly k zisku mistrovského titulu v Premier League.

Rodgers byl v Liverpoolu chválen především za svoji ofenzivní hru, když Reds pod jeho vedením nastříleli 101 ligových gólů a v sezóně, kdy jeho svěřenci do posledního kola bojovali o titul, byl dokonce vyhlášen manažerem roku.

Následující rok ale Liverpool klesl až na šestou příčku tabulky a po špatném vstupu do sezóny 2015/16 byl Rodgers již v říjnu nahrazen na Anfield Road německým trenérem Jurgenem Kloppem.

Předseda Celticu Ian Bankier k Rodgersově jmenování řekl: „S potěšením vítáme Brendana na postu nového manažera Celticu. Jak se dalo očekávat, o pozici manažera Celticu byl obrovský zájem, ale věříme, že jsme vybrali toho správného kandidáta, jenž posune klub dopředu.“

Generální ředitel skotského klubu Peter Lawwell dodal: „Chtěli jsme přivést jedno z největších a nejlepších jmen, které odpovídá našim vlastním touhám a zájmům našich příznivců.“

„Brendan má obrovskou a nefalšovanou náklonnost ke klubu. Vím, že je mu ctí být jmenován manažerem Celticu a věřím, že udělá vše proto, aby byl v klubu úspěšný.“

Rodgers se stal již třetím severoirským manažerem Celticu za poslední roky. Na Parkhead naváže na práci svých krajanů Martina O´Neilla a Neila Lennona, kteří ve skotském klubu prožili úspěšné působení.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články