Zpět na » Saudi Professional League » Postup na EURO 2024 už slaví Francie a Belgie. Portugalsko tam poslal Cristiano Ronaldo

Postup na EURO 2024 už slaví Francie a Belgie. Portugalsko tam poslal Cristiano Ronaldo

Postup na EURO 2024 už slaví Francie a Belgie. Portugalsko tam poslal Cristiano Ronaldo © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Cristiano Ronaldo slaví vítězství proti Slovensku

0

Líbilo se

14.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po pátečních zápasech už známe první tři postupují na závěrečný turnaj, který se odehraje příští rok v Německu. Letenku na EURO 2024 si zajistily Francie, Belgie a Portugalsko. Kylian Mbappé vstřelil oba góly při vítězství 2:1 na půdě Nizozemska. Podobný kousek se podařil Cristianu Ronaldovi, který dvěma přesnými zásahy pomohl při výhře 3:2 nad Slovenskem. Belgie slaví po výhře v Rakousku.

Do Amsterdamu dorazila Francie a Nizozemsko porazila i na jeho půdě poté, co mu v březnu doma nadělila výprask 4:0. A stejně jako před sedmi měsíci, i tentokrát se dvakrát mezi střelce zapsal Kylian Mbappé. K největší francouzské hvězdě se však nyní nikdo nepřidal. I tak to na tři body stačilo.

Kylian Mbappé skóroval už v sedmé minutě a v 53. minutě zvyšoval na 0:2. Nizozemcům vykřesal naději v 83. minutě Hartman, ale na víc se nezmohli. Doma padli 1:2.

Pro Francii výhra znamená, že už má jistý postup na EURO 2024. Za 6 zápasů neztratila ani bod a v Německu jeden z největších favoritů chybět nebude.

To Nizozemci si s postupem zahrávají, protože spadli na třetí místo a na druhé Řecko, se kterým se utkají v pondělí na jeho půdě, ztrácí 3 body. Má však zápas k dobru.

ffsefsefseKylian Mbappé slaví (zdroj: hindustantimes.com)

Na EURO 2024 pojede i soused Francie - Belgie. Ta v Rakousku vedla v 58. minutě už 3:0, když se dvakrát trefil Lukebakio a jednou Romelu Lukaku, s 9 góly nejlepší střelec celé kvalifikace. Pak ale Rakušané snížili na 2:3, a navíc byl vyloučen hostující Amadou Onana. Belgičané ale své vítězství uhájili a také slaví postup na EURO 2024.

Mají ve skupině F 16 bodů a na třetí Švédsko mají nedostižný desetibodový náskok. Rakušané jsou také na dobré cestě za postupem.

fsefssBelgie jede na EURO 2024 (zdroj: besoccer.com)

A třetím jistým účastníkem z kvalifikace se stalo Portugalsko. To v Portu přivítalo Slovensko. V základní sestavě domácích byl i Cristiano Ronaldo. Ten ve 29. minutě zvyšoval proměněnou penaltou už na 2:0, když se před ním prosadil i Goncalo Ramos.

Ve druhém poločase snížil tečovanou střelou Dávid Hancko, ale už o 3 minuty později vrátil Portugalcům dvougólový náskok opět Cristiano Ronaldo. Po něm se nádherně trefil Stanislav Lobotka, jenomže to Slovákům na body nestačilo.

Portugalsko má po sedmi kolech plných 21 bodů a postupuje na EURO 2024. Slováci budou chtít uhájit svou druhou pozici před Lucemburskem a Bosnou a Hercegovinou. Výrazný krok mohou udělat už v pondělí v Lucembursku.

asfssfCristiano Ronaldo se trefil dvakrát (zdroj: snl24.com)

Na EURO 2024 tak jistě uvidíme domácí Německo, Francii, Belgii a Nizozemsko. Zbývá 20 volných míst.

Jednou nohou už jsou na EURO 2024 i Skotové, Angličané, Turci, Albánci a Rakušané.

Kam dál?

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články