Zpět na » Portugalsko: Liga primeira » Benfica je vyšetřována kvůli ovlivňování zápasů

Benfica je vyšetřována kvůli ovlivňování zápasů

Benfica je vyšetřována kvůli ovlivňování zápasů © football-italia.net - Rui Costa

0

Líbilo se

10.01. - Jeden z největších portugalských klubů je vyšetřován kvůli ovlivňování zápasů. Jak odhalil portugalský tisk, obvinění se týká období 2016-2020 a jsou do něj zapleteni všichni členové představenstva klubu z tohoto období i později.

Během vyšetřování dostali státní zástupci přístup k mailovým korespondencím a na základě této skutečnostu existuje reálné podezření, že by klub doopravdy ovlivňoval zápasy.

Do vyšetřování jsou zapojeni všichni, kdo v tomto období součástí a po něm působili jako ředitelé a členové představenstva, včetně bývalé hvězdy Benfiky, AC Milán a Portugalska Ruie Costy.

Následné jmenování Ruie Costy mělo být oslavováno jako začátek nové éry, nicméně poslední zprávy v portugalském klubu vyvolávají spíše obavy. Costa se v roce 2020 stal viceprezidentem klubu, ale nakonec se ujal předsednictví, když bývalý šéf Luis Filipe Vieira z funkce odstoupil. Vieira byl ve funkci dlouho, ale byl zatčen kvůli obvinění z podvodu s přitěžujícími okolnostmi, padělání, daňových úniků a praní špinavých peněz.

Podle deníku Daily Mail, dle vyšetřování to vypadá, že Benfica během minulých let profitovala z řady podvodných výsledků a podle deníku Daily Mail se objevila u soudu. Portugalský klub z Lisabonu v krátkém prohlášení vyšetřování uznal a potvrdil, že probíhá vyšetřování.

"S ohledem na zprávy, které byly dnes zveřejněny, Sport Lisboa e Benfica - Futebol SAD potvrzuje, že se 3. ledna dostavila k soudu, stejně jako mimo jiné členové představenstva z let 2016 až 2020 a kteří jsou v současné době ve funkci," uvádí se v prohlášení. "Společnost Benfica SAD se nebude dále vyjadřovat, protože soudní řízení je pod zákonným utajením. Benfica vyjadřuje naprostou ochotu spolupracovat s příslušnými orgány, jako tomu bylo vždy doposud."

Na začátku loňského roku Benfica popřela tvrzení, že zaplatila bývalému portugalskému rozhodčímu 1,9 milionu eur za příznivá rozhodnutí. Tvrdilo se, že Bruno Paixao obdržel finanční prostředky od společnosti "Best for Business", která je třetí stranou založenou Benficou.

"Klub nikdy nebyl konfrontován s obviněními tohoto druhu, a to ani ve spojení se jménem Bruno Paixão," uvádí se v prohlášení.

Petr Magasanik / dailymail.co.uk, sportbible.com

Noviny
Nejnovější články