Zpět na » Portugalsko: Liga primeira » Fotbalisté Benficy vyhráli Portugalský pohár a mají domácí treble

Fotbalisté Benficy vyhráli Portugalský pohár a mají domácí treble

Fotbalisté Benficy vyhráli Portugalský pohár a mají domácí treble © uk.eurosport.yahoo.com - Fotbalisté Benficy slaví vítězství v poháru

1

19.05. - Čtyři dny po porážce ve finále Evropské ligy na penalty se Sevillou uspěli fotbalisté Benficy Lisabon v souboji o Portugalský pohár. Díky dnešnímu vítězství 1:0 nad Rio Ave získali jako první klub domácí treble, neboť ovládli také ligu a Ligový pohár.

Jediný gól utkání vstřelil ve 20. minutě Argentinec Nicolás Gaitán, v druhém poločase několikrát favorita zachránil svými zákroky slovinský brankář Jan Oblak.

Fotbalisté Rio Ave tak neuspěli stejně jako při dosud jediné finálové účasti před třiceti lety. S Benficou letos prohráli i finále Ligového poháru, jenž se v Portugalsku hraje od roku 2008.

Benfica, jež je rekordmanem v počtu ligových i pohárových vítězství, dosáhla na 25. pohárový triumf. Double získala po 27 letech.