Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » Ondřej Lingr gólem poslal Feyenoord do finále poháru

Ondřej Lingr gólem poslal Feyenoord do finále poháru

Ondřej Lingr gólem poslal Feyenoord do finále poháru © iconsport.photo - Ondřej Lingr

0

29.02. - Ondřej Lingr odcházel ze Slavie do Feyenoordu jako podle Jindřicha Trpišovského nejklíčovější postava Slavie a její nejlepší hráč. Jenomže v nabitém kádru Arneho Slota jen těžce hledá místo a je v nevděčné roli náhradníka. Jenomže i on si dokázal získat srdce fanoušků. Jako třeba dnes, když dokázal rozhodujícím gólem Feyenoord poslat do finále poháru.

Ondřej Lingr v Česku napsal krásný příběh. Rodák z Havířova se poprvé na nejvyšší úrovni prosadil v dresu Karviné. V ní se stihl stát skutečnou hvězdou nejvyšší české soutěže a jako ještě velmi mladý byl jedním z nejzajímavějších hráčů. I proto po něm sáhla Slavia, kde si ho Jindřich Trpišovský totálně zamiloval, ačkoliv ne vždy měl místo v sestavě jisté. Ať už v základu, nebo jako žolík, Lingr byl pro Slavii velkým přínosem. Zahrál si čtvrtfinále Evropské ligy, vyhrál titul a 2 poháry. V 25 letech ale po 130 zápasech přišel čas na změnu.

Klubové barvy nezměnil a daleko nešel ani s dresy a logem. Fotbalově se ale posunul opravdu do jiného vesmíru. Feyenoord Rotterdam ho získal na hostování s opcí. Pod koučem Slotem se stalo z Feyenoordu skutečně velké evropské mužstvo. Ačkoliv to letos obhajoba titulu nebude, na Feyenoord se stále krásně kouká. A kádr je nabitý. I proto Lingr ve všech soutěžích odehrál všehovšudy 250 minut. To nejsou ani 3 celé zápasy. Je toho hrozně málo. I tak se ale Lingr dokázal dostat do hlav fanoušků jako borec, který to ke koncí zápasů dokáže skvěle rozhýbat. Góly měl doposud 2. Na jeho minutáž to není zlé.

Feyenoord dnes hrál semifinále KNVB Beckeru, neboli nizozemského poháru, v němž na něj čekal bývalý klub Arjena Robbena, Virgila van Dijka nebo Luise Suaréze, dnes druholigový Groningen. Po gólu Duarteho však Feyenoord prohrával až do 61. minuty, kdy srovnal Dávid Hancko. V 80. minutě pak Arne Slot do hry poslal Ondřeje Lingra. A byl to geniální tah. 11násobný český reprezentant si o 3 minuty později naběhl před branku, kam mu dal skvělý balón Ivanušec a Lingr se nemýlil. Tenhle gól znamenal výhru Feyenoordu 2:1 a postup do finále poháru, kde jako favorit vyzve Nijmegen. Z minima zase vytěžil maximum. Statistiky hovoří jasně. Lingr má více jak gól na 90 minut!