Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » Nizozemský reprezentant Blind se dohodl na konci v Ajaxu. Jeho kroky povedou do Belgie

Nizozemský reprezentant Blind se dohodl na konci v Ajaxu. Jeho kroky povedou do Belgie

Nizozemský reprezentant Blind se dohodl na konci v Ajaxu. Jeho kroky povedou do Belgie © futaa.com - Daley Blind končí v Ajaxu. Jeho novým působištěm mají být Antverpy

0

Líbilo se

28.12. - Ajax ho vychoval a v jeho prvním týmu k dnešnímu dni odehrál 333 zápasů. Podobně jako jeho otec se nesmazatelně zapsal do historie slavného nizozemského celku. Jenže ne všechny příběhy končí šťastně a tak tomu je i u Daleyho Blinda. Takřka 100násobný reprezentant Nizozemska se dohodl na rozvázání smlouvy a jeho další kroky povedou nejspíše do Belgie.

Jeho otec Danny odehrál v dresu Ajaxu takřka 500 utkání a když se zjistilo, že jeho syn Daley má také nohy na fotbal, bylo hned jasné, jaký klub se o jeho výchovu postará. Už v roce 2008 debutoval v Eredivisie pod trenérem van Bastenem. Šanci dostal i na hostování v Groningenu a po návratu vzal šanci za pačesy. Stal se oporou a po výborných výkonech na MS v Brazílii si ho vyhlédl Manchester United, kde hrál až do roku 2018, kdy se vrátil do Ajaxu a opět se stal nepostradatelným. Jako jeden z hlavních lídrů klub dotáhl až do semifinále Ligy mistrů.

Ne všechno ale trvá věčně. Nový trenér Schreuder přivedl na levý kraj obrany Owena Wijndala. Jeden z vůbec nejlepších v Eredivisie, 11 startů za Nizozemsko, 23 let. A nadějného Calvina Basseyho z Rangers. Ten častokrát nastupoval zleva a Blinda posouval do středu. V posledních zápasech to už ale bylo tak, že Basseyho do středu posouval Wijndal a tak by to zřejmě Schreuder chtěl. 32letý Blind prostě v dlouhodobých plánech není.

I proto se s vedením přátelsky dohodl na rozvázání smlouvy. To z 99násobného reprezentanta Nizozemska udělá volného hráče a nebude muset čekat na dohodu mezi kluby. Ten nový si už ale prý nositel slavného fotbalového jména našel. Má jít o belgický celek Royal Antverpy, který v posledních letech roste. V jeho dresu najdeme legendu Ajaxu a belgického národního týmu Tobyho Alderweirelda, dvojnásobného vítěze Premier League Ritchieho De Laeta nebo dalšího nizozemského reprezentanta Vincenta Janssena.

David Suchý / sportbible.com

Nejnovější články