Zpět na » Major League Soccer » Atlanta United obviněna z porušení procesu zjišťování informací o brankáři Joshi Cohenovi v MLS

Atlanta United obviněna z porušení procesu zjišťování informací o brankáři Joshi Cohenovi v MLS

Atlanta United obviněna z porušení procesu zjišťování informací o brankáři Joshi Cohenovi v MLS © twitter.com - americký brankář Josh Cohen

0

Líbilo se

21.09. - Zástupce brankáře Joshe Cohena údajně tvrdí, že Atlanta United při snaze podepsat hráče porušila pravidla MLS.

V MLS musí hráči, kteří v současné době nejsou vázáni k žádnému týmu, projít procesem objevování, aby mohli podepsat smlouvu. V rámci tohoto procesu si každý tým MLS vede specifický seznam známý jako discovery list. Na tomto seznamu mohou týmy určit až sedm hráčů, na které mají přednostní právo podpisu před ostatními týmy MLS.

Podle The Athletic zůstává Cohen na seznamu objevů Atlanty United a po vypršení jeho smlouvy s Maccabi Haifa v létě probíhala jednání o jeho připojení. V pravidlech pro soupisky MLS pro rok 2023 se dále uvádí, že pokud jiný klub MLS projeví zájem o hráče na seznamu objevů týmu a nabídne 50 000 dolarů z všeobecného přídělu za práva na hráče, musí tým, který má práva na hráče, neprodleně odpovědět.

Musí do tří dnů učinit skutečnou, objektivně přiměřenou nabídku na udržení hráče na své listině objevů. MLS trvá na tom, že Atlanta United Cohenovi nabídku v tomto smyslu učinila. Cohenův zástupce však tvrdí, že Atlanta United předložila nabídku výrazně nižší, než je tržní cena. Pozoruhodné je, že stížnost neuvádí podrobnosti ohledně toho, zda jiný klub nabídl Atlantě v rámci dohody požadované peníze za přidělení.

Ve stížnosti se uvádí, že Cohenovi bylo nabídnuto místo v týmu Atlanta United 2. Jedná se o druhý tým klubu, který působí ve třetí nejvyšší soutěži profesionálního fotbalu ve Spojených státech. Důležité je, že v tomto období si Atlanta ponechala Cohenova hráčská práva, což mu znemožňovalo účastnit se jednání s jinými kluby MLS, přestože neměl smlouvu. Cohen výslovně požádal MLS, aby podnikla kroky k jeho vyřazení ze seznamu objevených hráčů Atlanty, a stanovil, že v budoucnu nebude s Atlantou United jednat.

Atlanta vydala k této situaci prohlášení, které zní: "Jsme si vědomi stížnosti, ale podle klubové politiky nebudeme komentovat jednání o smlouvě ani probíhající stížnost." Cohen si nicméně ponechává možnost zajistit si v současné době smlouvu s některým ze zámořských klubů, protože volní hráči nejsou omezeni termíny přestupových oken.

Pokud však hodlá pokračovat v kariéře v MLS, bude se muset obrnit trpělivostí až do zimy předcházející sezóně 2024. Datum zmrazení soupisek pro sezonu 2023 totiž již vypršelo, což si vyžádá čekání na nadcházející zimní přestupové okno.

petr magasanik / goal.com

Nejnovější články