Zpět na » Major League Soccer » Bale debutoval v MLS, společně s ním si poprvé zahrál i Chiellini

Major League Soccer - Bale debutoval v MLS, společně s ním si poprvé zahrál i Chiellini

Bale debutoval v MLS, společně s ním si poprvé zahrál i Chiellini © marca.com - Gareth Bale

0

Líbilo se

19.07. - Po svém příchodu si Gareth Bale připsal premiérový start v MLS. A mohl slavit výhru. Jeho L.A FC si z Nashvillu odváží výhru 2:1, kterou trefilo jihoamerické duo Arango-Cifuentes. Bale se do hry dostal až 19 minut před koncem. Zaujal ale svou chutí hrát a dostat se k míči. Společně s ním debutovala i další velká posila Giorgio Chiellini.

Bale se po 9 letech v Realu Madrid rozmýšlel co dál se svou kariérou. Někde se dokonce mluvilo o tom, že Welšan svou kariéru ukončí. Nakonec se ale rozhodl pro americké dobrodružství ve slunném Los Angeles a v tamním FC. Zprávy dokonce mluví o tom, že Bale přijal plat v maximální výši 1,3 milionu eur ročně, aby byl započítáván do platového stropu MLS. Každý klub pak má možnost 3 hráčů s vyšším platem vymykajícím se stropu. To jsou z pravidla největší hvězdy soutěže, kteří mají obrovské platy.

Co vůbec Bale o svém debutu řekl? „Cítil jsem se úžasně. Jak jsem se dostal na lavičku, snažil jsem se dostat do hry a pomoct týmu. Pro mě osobně je důležité, že se starám o svoji fyzičku. V Evropě sezóna skončila a tak pro mě bylo skvělé si zahrát a nejdůležitější bylo, že jsme získali 3 body," řekla nová akvizice kalifornského klubu. „Byla to důležitá část zápasu. Nebylo to tak, že bychom museli tlačit a dát gól. Spíš jsme museli držet míč a být rozumní v tom, co uděláme. Drželi jsme ho a udělali jim to těžké. Ve fotbale je nejdůležitější vyhrát, takže můžeme být spokojení." Nakonec dodal jasnou a údernou zprávu. „Nepřišel jsem si sem odpočinout, ale pomoct týmu vyhrávat zápasy a trofeje."

David Suchý / bbc.com

Nejnovější články