Los osmifinále EL: Sparta se poměří s Laziem, Manchester United čeká v anglické řežbě Liverpool
© twitter.com - Los EL
3
26.02. -
V pátek byly ve švýcarském Nyonu vylosovány osmifinálové dvojice letošního ročníku Evropské ligy. V osudí byl i český zástupce. Pražská Sparta narazí na římské Lazio. Bude začínat doma. Manchester United se střetne s Liverpoolem. Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým čeká FC Sevilla. Kadlecovo Fenerbahce narazí na Bragu. Ve španělské bitvě se utkají Bilbao s Valencií.
Alexander Frei, bývalý hráč Basileje a ambasador letošního finále Evropské ligy, které se bude hrát právě v tomto švýcarském městě, se ujal role losovatele osmifinále. V osudí bylo 16 týmů z 10 zemí. Hned čtyři zástupce mělo Španělsko, tři Anglie, dva Německo a pak po jednom Česká republika, Belgie, Turecko, Itálie, Portugalsko, Švýcarsko a Ukrajina.
Jako první byl z osudí vytažen Šachtar Doněck, který se poměří s belgickým Anderlechtem. Ten postoupil až po prodloužení proti řeckému Olympiakosu. Poté byla tažena Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým. Ta postoupila velmi šťastně přes St. Etienne. Narazí na velmi silnou FC Sevillu, která vyhrála dva poslední ročníky. Další španělský klub Villareal se utká s německým Leverkusenem.
Čistě španělský souboj nabídne bitva mezi Athletic Bilbaem a Valencií, která si suverénně poradila s Rapidem Vídeň.
V osudí byly tři anglické týmy a dva z nich se střetnou proti sobě, navíc nepůjde o ledajaký souboj. Utkají se totiž dva nesmiřitelní rivalové - Liverpool a Manchester United. Reds budou začínat doma. Oba kluby mocně touží po úspěchu. Vědí, že přes triumf v Evropské lize vede možná jejich jediná cesta do Ligy mistrů. Fanoušci se jistě na tuto bitvu náležitě těší.
Poté už přišla na řadu Sparta Praha. Její hráči si přáli anglického soupeře, ale Tottenham, který ještě zbýval v osudí, jim nalosován nebyl. I přesto mohou být spokojení. Narazí na italské Lazio, na které mají výborné vzpomínky. V ročníku 2003/2004 v Champions League jej slavně vyřadila gólem Marka Kincla z poslední minuty a postoupila do čtvrtfinále.
S Tottenhamem bude hrát Borussia Dortmund, tedy další střet dvou velmi kvalitních celků. Turecké Fenerbahce s Michalem Kadlecem čeká portugalská Braga.
Kompletní los osmifinále Evropské ligy:
(zdroj: uefa.com)
Týmy uvedené jako první začínají doma. První zápasy by se měly hrát 10. března, odvety jsou na programu o týden později.
Kam dál?
- Váchu těší, že mohl být u historického postupu Sparty v EL
- Nováček Rashford spasil United, Neapol i Schalke v Evropské lize končí
- Sparta po jasné výhře postupuje do osmifinále, Krasnodaru nadělila tři branky
Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fotbalportal.cz
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
-
MS 2026: USA vs Belgie – domácí...
Osmifinále mistrovství světa 2026 přináší další velký test pro jednoho z domácích pořadatelů turnaje. Spojené státy... -
Démon Erling Haaland dvěma góly...
Jeden z vrcholů dosavadního průběhu mistrovství světa je za námi. Brazílie se utkala s černým koněm z Norska v čele s... -
Real Madrid odmítá spekulace:...
Vedení Realu Madrid oficiálně potvrdilo, že nepodepíše argentinského reprezentačního záložníka, kterým je talentovaný... -
Desailly chválí Salibu: Jednou by...
Bývalý vynikající obránce Marcel Desailly, jenž během roku 1998 vyhrál s Francií mistrovství světa, vysekl obrovskou poklonu... -
MS 2026: Ibrahimović analyzoval hru...
Svěřenci trenéra Didiera Deschampse, tedy Francie, proklouzli do čtvrtfinále mistrovství světa postupem přes Paraguay díky... -
Příběh hvězdy Francie Michaela...
Michael Olise momentálně ztělesňuje absolutní světovou extratřídu, avšak jeho cesta se mohla vyvíjet naprosto odlišným... -
MS 2026: Portugalsko vs. Španělsko...
Osmifinále mistrovství světa 2026 nabídne jeden z největších šlágrů celého turnaje. Portugalsko a Španělsko se utkají v...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal














