Doposud bezstarostnou jízdu Chelsea zastavil kapitán Carlos Tevez, Blues nezvládli první těžký zápas
© zimbio.com - kapitán Carlos Tevez po vstřelení jediného gólu během zápasu Premier League mezi Manchesterem City a Chelsea
7
25.09. -
Na City of Manchester Stadium zavítala v 6. kole Barclays Premier League Chelsea, dosud neporažený a absolutně stoprocentní tým. Oba týmy nastoupily v té nejsilnější možné sestavě. Zápas nabídl tradiční anglický fotbal s velkým množstvím tvrdých soubojů a minimem faulů a karet.
Úvodní duel šestého kola nabídl konfrontaci dvou italských trenérů, Roberta Manciniho na lavičce City a Carla Ancelottiho na straně Chelsea.
Chelsea si vytvořila několik brankových příležitostí, ale nedokázala je proměnit, a tak přišel na druhé straně trest. Kapitán Citizens vzal odpovědnost na svá bedra a po krásné individualní akci rozjásal domácí fanoušky. Blues se snažili na gól City odpovědět marně.
Manchester City - Chelsea 1:0 (0:0)
Branka: 59´ Tevez
Velkolepý zápas na City of Manchester Stadium zahájili domácí Citizens hrající v typických světle modrých dresech. První poločas nabídl mnoho tvrdých střetů. Bohužel pro fanoušky bylo vyčnívala obrana nad útokem.
Defenziva obou týmů pracovala na jedničku. V obraně City pracoval velmi dobře mladý Belgičan Boyata, který musel podstoupit několik tvrdých soubojů s hráči Chelsea a hlavně ubránit velmi nebezpečného Didiera Drogbu. To se mu dařilo výborně, přesto se diváci velké gólové příležitosti dočkali.
Devětadvacátá minuta nabídla rohový kop Chelsea, který rozehrál na krátko Didier Drogba na Maloudu. Francouzský reprezentant poslal krásný centr do šestnáctky, kde se následně prosadil hlavou Ivanovič, jehož pokus orazítkoval břevno. Ivanovič se následně dostal k dorážce, tentokrát jeho přesnou hlavičku zlikvidoval velmi dobrým zákrokem Hart.
Úvod druhého poločasu nabídl dvě velké příležitosti Blues. Zpoza pokutového území vypálil velmi nebezpečně po pohledné kombinaci Anelka. Joe Hart vyrazil střelu, která se nebezpečně točila, konečky prstů na rohový kop. Po následném rohu hlavičkoval nad Essien. Chelsea vstoupila výborně do druhého poločasu.
V pětapadesáté minutě dostal precizní přihrávku do běhu za obranu Chelsea David Silva. Ten se příliš nerozpakoval a z poměrně velkého úhlu vyslal nebezpečnou přízemní střelu, kterou musel Petr Čech vyrazit na rohový kop.
Za čtyři minuty později si vzal míč do své moci Carlos Tevéz a rychle s ním přeběhl polovinu hřiště. Celou individuální akci zakončil argentinský útočník a kapitán City typickým anglickým gólem. Manchester City vedl od devětapadesáté minuty nad Chelsea 1:0.
Jen několik málo vteřin po inkasovaném gólu mohl vyrovnat Drogba. Hart ale neměl se střelou z velkého úhlu větší problémy. Chelsea hrozila v zápase především hlavou. To se potvrdilo v sedmasedmdesáté minutě, kdy těsně vedle tyče hlavičkoval Alex.
Na posledních deset minut, bez nastavení, se podíval na hřiště teprve sedmnáctiletý Josh McEachran, který nahradil Ramirese. V čtyřiaosmdesáté minutě pálil z volného přímého kopu nepřesně Carlos Tevez. Ten za tři minuty přepustil místo, za velkého potlesku domácích fanoušků, Emmanuelu Adebayorovi.
Sestavy:
Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Toure, Boyata, Milner, De Jong, Barry, Toure Yaya, Silva, Tevez. Střídající hráči: Given, Adebayor, Adam Johnson, Boateng, Lescott, Vieira, Jo
Chelsea: Čech, Ivanovic, Terry, Alex, Cole, Ramires, Mikel, Essien, Malouda, Drogba, Anelka. Subs: Turnbull, Zhirkov, Ferreira, Sturridge, Van Aanholt, Kakuta, McEachran
Kam dál?
- Chceme zabrzdit plány Citizens na titul, prohlásil gólman Čech
- Kouč Manchesteru City Mancini favorizuje na ligový titul opět Chelsea
- Preview 6. kola PL: Neporažená Chelsea se chystá do Manchesteru, v cestě stojí Citizens
Více informací o Chelsea FC naleznete zde.
Tomáš Reiner / FotbalPortal.cz
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
-
Česko je bez trenéra: Miroslav...
Pavel Nedvěd mluvil o tom, že je vlastně s prací Miroslava Koubka na mistrovství světa spokojený. V přímé kolizi s tím je... -
Liam Rosenior by se mohl vrátit do...
Angažmá Liama Roseniora v Chelsea nakonec moc velkým úspěchem neskončilo. Jeho angažmá ve francouzském Štrasburku ale stále... -
Chelsea se mění. Cucurellu má...
Chelsea celkem nečekaně přišla o Marca Cucurellu, kterého si k sobě přetáhl i přes jeho barcelonskou minulost Real Madrid. A... -
Robert Lewandowski dává sbohem...
Bylo tu hodně spekulací a určitě i hodně nabídek, které mohl Robert Lewandowski po konci v Barceloně využít. Nakonec ale... -
Mělo se víceméně za to, že Yan Diomandé si jako svůj nový klub vybere Liverpool. Sám o něm totiž mluvil jako o vysněné...
-
MS 2026: Sloni vyzvou Haalanda a spol....
Jedním z nejatraktivnějších zápasů šestnáctifinále mistrovství světa 2026 bude souboj Pobřeží slonoviny s Norskem.... -
MS 2026: Nizozemsko vs. Maroko –...
Jedním z nejzajímavějších duelů šestnáctifinále mistrovství světa 2026 bude souboj Nizozemska s Marokem. Oranje ovládli...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal




