Zpět na » Francie: Ligue 1 » Preview 10. kola Ligue 1

Preview 10. kola Ligue 1

0

Líbilo se

04.10. - Fotbalportal Vám jako vždy přináší preview 10. kola Ligue 1, zatím opět v základní verzi, kterou budeme aktualizovat po zjištění zraněných hráčů.

.

.

.

.

.

MONACO – NANCY

Začátek v pátek ve 21 hodin.

Loni vyhrálo Monaco doma 2:0, kdy Nancy bylo již na sklonku sezóny úplně vyšťavené.Góly dávali Jan Koller a Frederic Piquionne, kterému to střílí i letos. Kollerovi se naopak moc nedaří, nedostává také tolik příležitostí a potrestaný je jeho kolega z útoku Menez****. Uvidíme, zda se Honza konečně nějak prosadí, protože hosté jsou vedoucí tým Ligue 1 a hrají v naprosté psychické pohodě. V obraně jim však zřejmě bude hodně chybět potrestaný André Luiz**** a zraněný Damian Macaluso***. Domácím také velmi pravděpodobně nepomůže záložník Diego Perez****.

Na tipování velmi těžký zápas, osobně si zahraji méně než 2,5 gólu v kurzu 1,65 s důvěrou 6/10 a jako ostrý tip remízu.

ST. ETIENNE – MARSEILLE

Začátek v sobotu v 17,10 hodin.

Hostující tým zde loni vyhrál 2:1, v letošním roce je ale naprosto tragický. Jediným světlejším okamžikem je naprosto šokující vítězství na Liverpoolu v Lize mistrů, jenže se současnými ligovými výkony by mohl být také první tým, který by třeba obhajoval vítězství v Lize mistrů z Ligue 2! Domácí nastoupí bez potrestaných hráčů, naopak hosty hodně obrala disciplinárka o záložníka Juliena Rodrigueze****. Co se týká zranění, tak domácí komplet, u hostů již delší dobu zraněný záložník Samir Nasri****. Podle mého názoru v tomto zápase nepadne vůbec žádný gól, takže 0:0 v kurzu 7,5 by se mohlo zkusit lehce za důvěru 4/10.

LILLE – VALENCIENNES

Začátek v sobotu v 19 hodin.

Souboj dvou mužstev, kde se domácí neprosazují doma a hosté venku, ačkoliv zde loni vyhráli 2:0. Současná situace je podobná, Lille doma má bilanci 0-3-1 a hosté venku 1-1-2. Žádný ze soupeřů nemá potrestané hráče, já v tuto chvíli opět doporučím remízu (klidně přesnou 1:1). V kurzu 3,0 s důvěrou 5/10. Oba kluby bez nových zraněných hráčů.

LE MANS – NICE

Začátek v sobotu v 19 hodin.

Mezi soupeři rozdíl pouhých dvou bodů, ale šokující je, že se pohybují v první sedmičce tabulky. Loni na tomto hřišti 1:0, letos však domácím bude hodně chybět potrestaný obránce Jean Calvé****. Za hosty absence vykryje záložník Habib Bamogo****.Ačkoliv domácí preferují spíše útočnou hru, hosté naopak venku hrají ze zabezpečené obrany. Není Vám divná další předpokládaná remíza?! Opět kurz 3,0 a stejná důvěra 5/10.

PSG – RENNES

Začátek v sobotu v 19 hodin.

Pařížským princům to doma letos nejde a bude to pokračovat i v tomto zápase. Hostující „sobové“ jsou naopak venku velmi úspěšní. Loňský výsledek 1:0 opravdu neočekávám, i když se přikláním k málo gólům. Což je ohodnoceno kurzem 1,5 a důvěrou 7/10, protože oba kluby nemají mimo jiné žádného potrestaného hráče. Domácí nemají ani zraněné, u hostů pravděpodobně nastoupí v bráně někdo jiný než Simon Pouplin****. Co se týká ostrého tipu, opět mi to přijde na remízu.

METZ – STRASBOURG

Začátek v sobotu v 19 hodin.

Tohle bude dost vražedný souboj bývalých druholigistů. Okamžitě doporučuji sázku, že padne červená karta, protože oba kluby vyznávají celkem tvrdý fotbal.Ve druhé lize se loni rozešli výsledkem 4:1, menším favoritem jsou i v tomto zápase domácí, protože se jim vracejí všichni dlouhodobě potrestaní hráči a věřím, že minimálně remízu doslova ukopou. Co se týká zraněných, v každém mužstvu jeden klíčový hráč. U domácích obránce Jeff Strasser****, u hostů záložník Yacine Abdessadki****. Kurz na neprohru domácích 1,4 je docela lákavý na důvěru 7/10.


LORIENT – CAEN

Začátek v sobotu v 19 hodin.

Hosté si v dohrávce trošku spravili chuť vítězstvím nad Toulouse, avšak venku hrají špatně! Naopak Lorient je ofenzivním mužstvem, které už potřebuje bodovat. V domácí obraně je stále zraněn Jeremy Morel**, hosté postrádají útočníka Issam Jemaa*** a obránce Brahim Thiam**. Rozhodně si zahraji jedničku v kurzu 1,75 docela luxusní(!) s důvěrou 7/10 a také zkusím více než 2,5 gólu v kurzu 2,0 s důvěrou 6/10.

LENS – AUXERRE

Začátek v sobotu v 19 hodin.

Domácí bez zásahu disciplinárky, naopak hostující obránce Jean Pascal Mignot**** bude chybět hodně. Loni se rozešli výsledky 1:0, když oba zápasy vyhráli domácí. Domácí budou v záloze postrádat Kanga Akale***, hosté kromě dlouhodobě zraněného prvního gólmana Remy Riou*** snad nikoho.V současné době jsou obě mužstva na hranici sestupu, ale se vrůstající tendencí. Bohužel hosté venku ještě nebodovali a přes slušné výsledky v poslední době si myslím, že nebudou bodovat opět. Poradím v tuto chvíli jedničku v kurzu 1,9 s důvěrou 5/10.

BORDEAUX – LYON

Začátek v neděli v 18 hodin.

Hosté sehráli v týdnu velmi efektní zápas v Lize mistrů s Glasgow Rangers, kdy jim tento efektivní soupeř nadělil trojku! Nevím, jakou psychickou deku to na mužstvu zanechá, protože domácí jsou ve velmi slušné formě a chystají se úřadujícího mistra vyprovodit s porážkou. Bude jim však v útoku chybět potrestaný Marouane Chamakh**** a v záloze zraněný Alejandro Alfonso***.Hosté nehlásí žádné nové zranění. Loni si zde zahráli 1:2, ale zase naopak v Lyonu 2:1 pro Bordeaux. Všechno toto mi radí vsadit více než 2,5 gólu v kurzu 1,95 s důvěrou 6/10.

SOCHAUX – TOULOUSE

Začátek v neděli v 18 hodin.

Tito soupeři se loni rozešli výsledkem 4:2, v současné situaci prostě musí Sochaux prvně doma vyhrát, naopak Toulouse ztratilo v týdnu 3 body na Caen, takže bude hrát též ofenzivněji. Domácím v obraně snad nebude tolik chybět potrestaný Stephane Pichot***, hosté nemají potrestaného nikoho. Ale zranění jsou domácí záložník Romain Pitau*** , u hostí na stejném postu Pantxi Sirieix*** a Fabinho**. Více než 2,5 gólu v kurzu 2,0 si zahraji s důvěrou 6/10.


 • **** - hráč,který odehrál naprostou většinu zápasů a je pilířem mužstva
 • *** - hráč, který odehrál více než polovinu zápasů nebo má výborné gólové či přihrávkové schopnosti
 • ** - hráč, který odehrál méně než polovinu zápasů, většinou hodně střídá a sem tam něco vytvoří
 • * - hráč s několika starty bez výrazných projevů
 • bez* - o hráči nemám podrobné informace


 • 4/10 - Ĺ patně vypsaný kurz nebo sázka do wildu
 • 5/10 - Normální běžná sázka do AKO
 • 6/10 - Věřím hodně moc, že to vyjde
 • 7/10 - MAIN - hlavní sázka
 • 8/10 - SUPERTIP
 • 9/10 - Speciální důvody, fixed zápas

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články