Zpět na » Francie: Ligue 1 » Nancy pokažení oslav nepřipustilo

Nancy pokažení oslav nepřipustilo

Nancy pokažení oslav nepřipustilo © skysports.com - Chris Malonga

0

04.11. - Aktualizované výsledky 13. kola Ligue 1. Nancy při příležitosti 40. výročí existence stadionu Marcela Picota porazilo Bordeaux 1:0. O jedinou branku utkání se postaral ve 29. minutě záložník Chris Malonga a oslavy tak mohly proběhnout ve vší parádě. Lyon si dokázal poradit s Valenciennes, Marseilla opět ztratila.

Nancy bylo po celý zápas aktivnější a zaslouženě šlo už v prvním poločase do vedení. První šanci utkání měl v 8. minutě Youssouf Hadji, ve 27. minutě střílel z dálky těsně vedle Puygrenier. O chvíli později poslal odražený míč před branku opět Hadji a jeho přihrávka našla skórujícího Malongu. Po přestávce se Bordeaux přeci jen dostalo k ohrožení branky, ale průnik Fernanda zastavila na poslední chvíli obrana, střela Belliona zase šla těsně mimo. Šanci pojistit vítězství naopak měli na druhé straně Chretien, Kim a Fortune.

Monako vstupovalo do zápasu v Rennes s šestizápasovou sérií bez vítězství, kdežto domácí poslední tři utkání v řadě vyhráli a vyhoupli se na třetí místo. Zápas nevalné kvality, v jehož prvním poločase diváci dokonce neviděli jedinou střelu na branku, rozhodl těsně po přestávce monacký Frederic Piquionne, který poslal hlavou do sítě rohový kop Neného. Rennes mělo šance na vyrovnání, ale Cheyrou střílel nad a volej Marveauxe pokryl gólman Flavio Roma.

Lille dokázalo po sérii špatných výsledků zvítězit v Auxerre. Přestože domácí v posledních utkáních neměli potíže se střílením branek, dnes se prosadit nedokázali. Jediný gól utkání tak vstřelil v 74. minutě Nicolas Fauverge po přihrávce Michela Bastose.

Na Stade Gerland byli v úvodu zápasu Lyonu s Valenciennes aktivnější hosté, především slovenský forvard Filip Šebo. Domácí však udeřili krátce před půlí, když Benzema v dobé pozici nevystřelil, ale raději přihrál na Juninha, který se před brankou nemýlil. Druhé dějství už se odehrávalo v režii domácích, kteří přidali zásluhou Govoua druhý gól.

Paris Saint Germain potvrdil vzestup formy a získal všechny tři body na hřišti nováčka Štrasburku. Už v prvním poločase se trefili do vlastní sítě Rodrigo a po dobré přihrávce Rothena zvýšil na 2:0 Arnaud. Štrasburk se po půli rapidně zlepšil, ale doplatil na neproměňování šancí. Svým pátým gólem v sezóně dokázal pouze snížit Renteria, v 93. minutě mohl zajistit remízu Cohade, ale jeho pokus Landreau kryl.

Marseille opět zklamala své fanoušky, když nedokázala za 90 minut vstřelit jediný gól Lorientu. Ten tak potvrdil pověst bezgólového mužstva, jelikož už popáté v ročníku zaznamenal výsledek 0:0. Stejným poměrem skončilo také poslední dnešní utkání mezi Nice a Sochaux.