Zpět na » Francie: Ligue 1 » Čtyři hráči PSG by mohli být potrestáni za urážlivé skandování na adresu fanoušků Marseille po jejich nedělní večerní výhře

Čtyři hráči PSG by mohli být potrestáni za urážlivé skandování na adresu fanoušků Marseille po jejich nedělní večerní výhře

Čtyři hráči PSG by mohli být potrestáni za urážlivé skandování na adresu fanoušků Marseille po jejich nedělní večerní výhře © iconsport.photo - skupinka hráčů PSG bude mít nejspíš problém

0

Líbilo se

26.09. - Skupině hráčů několika hráčů PSG včetně nové posily Ousmane Dembeleho hrozí sankce za skandování proti Marseille po výhře v Le Classique. Během pozápasové děkovačky se z tribun skandovalo vůlgarně vůči soupeři a čtyři hráči PSG toho byli součástí.

Ousmane Dembele, Randal Kolo Muani, Achraf Hakimi a Layvin Kurzawa údajně při oslavách vítězství 4:0 křičeli "Marseillais, go f*ck your motherers". Na klipu, který na sociálních sítích zveřejnil server Free Ligue 1, je vidět, jak čtveřice hráčů skáče a skanduje, zatímco zbytek týmu PSG se odmítá zapojit.

Fanouškům PSG také hrozí sankce za údajné homofobní skandování na adresu hostů během zápasu. Podle deníku L´Equipe jejich píseň trvala téměř 15 minut a spadá pod definici diskriminace podle francouzského fotbalového svazu.

PSG i FA kritizoval Olivier Klein, meziresortní zmocněnec pro boj proti rasismu, antisemitismu a nenávisti vůči LGBT (DILCRAH). Klein ve svém příspěvku na sociálních sítích uvedl, že je velmi šokován nesnesitelným homofobním skandováním, které během zápasu zaznělo v Parc des Princes.

Vládní úředník uvedl, že zahájí jednání s klubem a francouzskou fotbalovou asociací a plánuje podniknout právní kroky, pokud to bude možné. Ministryně sportu a olympijských her Amelie Oudea-Casteaová později prozradila, že koordinovala diskriminační komisi francouzského fotbalu, která by měla zahájit vyšetřování skandování. Vyzvala klub, aby v rámci skupiny identifikoval konkrétní pachatele a odstranil je ze stadionů.

PSG v reakci na to vydal prohlášení, v němž se zavázal zintenzivnit svou preventivní činnost v boji proti homofobii a v nejbližších dnech se sejde se všemi svými partnery k této zásadní otázce.

petr magasanik / goal.com

Nejnovější články