Zpět na » Francie: Ligue 1 » Ligue 1 opouští další hvězdný hráč, z Monaka do Chelsea odejde Axel Disasi

Ligue 1 opouští další hvězdný hráč, z Monaka do Chelsea odejde Axel Disasi

Ligue 1 opouští další hvězdný hráč, z Monaka do Chelsea odejde Axel Disasi © iconsport.photo - Francouzský obránce Axel Disasi v dresu AS Monako

0

Líbilo se

30.07. - Chelsea je velmi blízko zisku dalšího hráče, který posílí již tak nabitou obranu. Z knížecího klubu se do Londýna bude stěhovat mladý francouzský obránce, Axel Disasi. Pětadvacetiletý hráč by měl v obraně nahradit dlouhodobě zraněného Wesleyho Fofanu. Po třech letech tak opustí Monako, které se s Blues prakticky dohodlo na přestupu za přibližně 45 milionů eur.

Axel Disasi přišel do knížecího klubu v roce 2020 z Remeše za 13 milionů eur. Od té doby se v první francouzské lize prosadil do role jednoho z nejlepších obránců soutěže a byl také součástí reprezentačního týmu, kterému na Mistrovství světa pomohl k zisku stříbrných medailí, když zasáhl do tří utkání.

Hodnota přestupu talentovaného obránce do Chelsea se bude pohybovat okolo 45 milionů eur, které jsou za pětadvacetiletého univerzálního hráče velmi dobrou investicí. Monacká strategie s odchodem dalšího úspěšného mladíka potvrdí vynikající práci skautů, kteří se v posledních letech zaměřují na rozvoj mladých talentů a jejich následný prodej za nemalé částky. Hráči jako Aurelien Tchouameni, Benoit Badiashile a Sofiane Diop jsou příkladem této úspěšné klubové politiky.

Axel Disasi svého budoucího zaměstnavatele přesvědčil pevnou poziční hrou, přesnými přihrávkami a skvělou fyzickou kondicí. V případě podpisu smlouvy by neměl mít problém v Premier League uspět. Londýnský klub v něm vidí hráče se všemi potřebnými vlastnostmi, který posílí obranu a přinese do ní řad a stabilitu.

Andrea Suttnerová / fichajes.net

Nejnovější články